Ali Bozer, Hero Türkiye Genel Müdürü

25 Şubat 1971’de Ankara’da doğdu. Yükseliş Koleji’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini ODTÜ Fizik bölümünde, yüksek lisansı da Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Temposunun basketbola benzemesi nedeniyle seçtiği FMCG sektörü onun için tam bir tutku oldu. 20 yılı aşkın profesyonel kariyerinde sırasıyla Colgate Palmolive, Henkel, L’Oréal, Barilla, Kraft Heinz ve Hero şirketlerinde çalıştı.

1999 yılında Colgate Palmolive’de Ankara’da Bölgesel Zincir Mağazalar Satış Yöneticisi olarak başladı kariyer yolculuğu. 2000 – 2007 yılları arasında Henkel’de Kozmetik İş Biriminde çalıştı. Marmara Bölge Satış Yöneticisi olarak geleneksel kanalda başlayan Henkel yılları, Zincir Mağazalar Yöneticiliği, Zincir Mağazalar Türkiye Satış Müdürlüğü ve Ticari Pazarlama Müdürlüğü görevleri ile devam etti.

2007 ile 2009 arasında L’Oréal’de Türkiye Satış Kanal Müdürü olarak görev yaptı.
Barilla’da 2009-2014 yılları arasında 5 yıl çalıştı. İlk 2 yıl Türkiye Satış Müdürlüğü görevi sonrası Orta Doğu ve Afrika Bölgelerini yönetti.

2014 Mart’ta Kraft Heinz’ın Türkiye Genel Müdürü oldu, 3.5 yıl süren Kraft Heinz döneminde CEO’dan ‘en başarılı ülke’ ödülünü aldı. 2017 Eylül’den bu yana Hero Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevinin yanısıra Hero CIS pazarlarından da sorumludur.

Motto’su ‘dream big, deliver big’ olan Bozer, eski bir basketbolcu ve Fenerbahçe’li milli yüzücü Aslı (14) ve Selin (12)’in babası.