Alp Özgen, iPara Satış ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

20 Aralık 1979 Muğla doğumludur. İzmir Özel Türk Koleji ardından Muğla Anadolu Lisesinden mezun olmuş ve lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Daha sonrasında Wharton School Marketing Masters Programı ve Berkeley University Marketing Analytics Micro Master programlarına dahil olmuştur. 

İş hayatına 2000 yılında üniversite eğitimi sırasında ortağı olduğu ULAS Tekstil’de başlamıştır. 2007 yılında kendi kararı ile profesyonel hayata geçiş yaparak AKG Grubu Dış Ticaret Satış Yöneticisi görevinde bulunmuştur. 

2009 yılında Teknoloji ve Telekomünikasyon sektörüne geçiş yaparak Turkcell’de farklı sorumluluklar almıştır. Sırası ile Büyük ve Stratejik Müşteriler Yönetiminde görev aldıktan sonra Orta ve Büyük Müşteriler Segmenti Kurumsal Çözümler Ekibinin yeni yapılanmasında rol alarak 3 yıl boyunda 15 farklı ilde faaliyet gösteren ve önemli projelere imza atan geniş bir ekibin başında görev almıştır. Turkcell‘den ayrılmadan önce son olarak 2016-2020 yılları arasında Büyük Müşteriler Kurumsal Satış Ekibinin liderliğini yapıyordu. 

Eylül 2020 itibari ile Multinet I UP Group Fintech firması ve Türkiye’nin ilk lisanslı Ödeme Kuruluşu olan iPara’nın Satış ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

Alp Özgen evli ve bir kız çocuk babasıdır.