Berti Bora, Securitas Risk Yönetimi Genel Müdürü ve İş Geliştirme Koordinatörü

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme mezunu olan Berti Bora, henüz üniversite yıllarında El Al İsrail Havayolları İstanbul İstasyonunda güvenlik bölümünde part -time olarak güvenlik sektörüne atıldı.

1994 yılında, havacılık sektöründe, havayolları güvenliği liderliği yapan Hollanda merkezli ICTS International N.V’nin grup şirketi ICTS Global Security B.V. Türkiye Şubesinin Genel Müdürlüğü’nü üstlendi.

Uzun seneler Türkiye, Yunanistan ve İspanya ofislerinden sorumlu olarak çalıştıktan sonra, 2010 yılında, dünyada 58 ülkede hizmet veren İsveç kökenli Securitas A.B., ICTS Türkiye ofisini satın alınca, kariyerine Securitas grubunda devam etti.

Son 10 yılda, Securitas Danışmanlık şirketinin Genel Müdürlüğü devam ederken, teknoloji entegrasyonu ile daha verimli güvenlik hizmetleri verilmesi amacı ile yurtiçi ve yurtdışı bir çok entegre projelere katkıda bulunduktan sonra, 2019 yılında, Türkiye’de 1.2 Milyar TL Güvenlik Hizmetleri, teknoloji, itfaiye ve 20,000 personel istihdam eden Securitas Türkiye’nin tüm satış departmanın başına geçen Berti Bora, evli ve 1 çocuk babasıdır.