Beste Ermaner Tekeli, Philip Morris Sabancı Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesini birincilikle bitiren Beste Ermaner Tekeli, Philip Morris Sabancı Pazarlama departmanında profesyonel kariyerine başladı.

Yaklaşık 20 yıllık kariyeri boyunca farklı ülkelerde ve fonksiyonlarda çalışarak, güçlü markalar yaratmak, komplike ve rekabetçi ortamlarda büyümeyi sağlamak, yurt dışında büyük satış organizasyonunu yönetmek ve Philip Morris International’ın dünya çapındaki tüm inovasyon ve girişimcilik projelerini yönetmek gibi ulusal ve uluslararası birçok sorumluluğu bulunan Beste Ermaner Tekeli, satış alanında ilk üst düzey deneyimini Philip Morris International’da en genç yaşta kadın direktör olarak atandığı Rusya Saha Operasyonları Direktörlüğü pozisyonunda yaşadı. Rusya’da 250 kişilik satış organizasyonu yönetimi tecrübesinden sonra İsviçre’de Philip Morris International Global İnovasyon Direktörlüğü ve Global Riski Azaltılmış Ürünler Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

2016 yılında Türkiye Philip Morris Sabancı’ya Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak dönen Beste Ermaner Tekeli halen görevine devam etmektedir. İsveç Stockholm Üniversitesi’nden Executive MBA diploması bulunan Beste Ermaner Tekeli, evli ve bir çocuk annesidir.