Deniz Alkaç, Metro Türkiye Satın Alma Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Perakende ve toptan satış alanında 22 yıllık deneyime sahip olan Deniz Alkaç, satınalma ve ürün kategori süreçlerinde önemli kazanımlar elde etti.

Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi, lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Alkaç, yüksek lisans eğitimini Manchester Üniversitesi’nde tamamladı.

Kariyerine 1998 yılında Metro Türkiye’de Kuru Gıda bölümünde başlayan Alkaç, 2009 yılına kadar, kozmetik, deterjan, konserve ve kuru gıda kategorilerinde üst düzey görevler üstlendi. 2009 yılında kariyerine REAL Hipermarket’e Kategori Müdürü olarak devam eden Alkaç, 2011-2013 yılları arasında aynı şirkette Kuru Gıdalar Grup Müdürü olarak iş süreçlerini yönetti. 2013 yılında tekrar Metro Türkiye’ye dönen Alkaç, 2015 yılına kadar Kuru Gıdalar Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2015 yılından 2017 yılına kadar Gıda Sevkiyat Direktörü olarak kariyerine devam eden Alkaç, 2017 yılından beri görevine Metro Türkiye Satın Alma Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Deniz Alkaç, İngilizce ve Almanca biliyor.