Didem Şekerel Erdoğan, Nielsen Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı (APAC-EEMEA Bölgesi) ve Nielsen IQ Türkiye Genel Müdürü

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen’de, yaklaşık 4 yıldır Türkiye Genel Müdürlüğü ve EE MEA Rusya Perakende Grup Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ve aynı zamanda Nielsen Global Perakende Yönetim Kurulu üyesi olan Didem Şekerel Erdoğan, Ağustos 2020 itibarı ile APAC-EEMEA bölgelerini kapsayan kıtalararası bir  sorumlulukla, 55 ülkenin Nielsen Senior Vice President Intelligent Analytics (Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan  Yardımcısı) görevine atandı.

Didem Şekerel Erdoğan, Nielsen’e katılmadan önce uluslararası bir FMCG firmasında pazarlama direktörlüğü  görevinde bulundu. Gerek uluslararası stratejik pazarlama gerekse de Türkiye’de operasyonel pazarlama alanında,  özellikle satış ve ticari pazarlama konularında, 20 yıllık bilgi ve deneyime sahip olmasıyla öne çıkan Şekerel Erdoğan;  4 yıl boyunca Avusturya Viyana’da yaşamış ve 32 ülkeyi kapsayan uluslararası stratejik pazarlama yönetici  pozisyonunda da bulunmuştur. Perakende ölçüm hizmetleri ile satış etkinliği, analitik ve tüketici araştırmaları, iç görü  danışmanlık ekiplerini kapsayan tüm müşteri ve danışmanlık ekiplerine liderlik etmiş olan Şekerel Erdoğan, 2013  yılında Nielsen ailesine katılmıştı. Türkiye’de Nielsen FMCG E-Ticaret panelinin kurulmasına liderlik eden ve Nielsen  çözümlerinin dijitalleştirilmesi, teknolojiye entegre edilmesinde öncü rol oynayan Şekerel Erdoğan ileri derecede  analitik ve modelleme çalışmalarıyla ön plana çıkmıştır.

Son olarak, Nielsen Türkiye Genel Müdürü ve EEMEA RUS bölgesinden sorumlu Perakende Grup Baskan Yardımcısı  görevlerini yürüten Didem Şekerel Erdoğan, Nielsen’de global liderler arasına atanarak 55 ülkeden sorumlu Nielsen  Senior Vice President Intelligent Analytics (Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı) görevine terfi etmiştir.

Şekerel Erdoğan, bir ilke imza atarak Nielsen Türkiye’yi globale taşıyan başarıları sonrasında Nielsen’de bu görevi  alan ilk Türk yöneticidir.

Didem Şekerel Erdoğan, yeni görevinde APAC-EEMEA bölgelerini kapsayacak şekilde, kıtalararası geniş bir sorumluluk  alarak Avustralya’dan Kore’ye, Hindistan’dan Rusya’ya, Endonezya’dan Romanya’ya, Güney Afrika’dan Singapur’a,  Türkiye’den Çin’e kadar uzanan tüm bu bölgeler ile birlikte geniş bir ekibin liderliğini üstlenmiş ve Nielsen Senior Vice  President Intelligent Analytics (Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı) görevine atanmıştır. AmCham  yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda LEAD Network üyesi olan, her zaman çeşitlilik ve kapsayıcılığı ön planda tutan  Didem Şekerel Erdoğan son dönemlerde daha da çok önem kazanan big data analitik çözümlerini kapsayan büyük  bir gruba ve ekiplerine liderlik etmektedir.