Dr. Yılmaz Yaman, Tohum Holding Yönetim Kurulu Üyesi & Triawell İcra Kurulu Başkanı 

1980 doğumlu. İş geliştirme, e-ticaret ve pazarlama alanlarında yirmi yıla yaklaşan profesyonel iş yaşamında gıda, tekstil, perakende ve medya sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışında çeşitli düzeylerde sorumluluk aldı. İngiltere ve Endonezya’da yaşadı.

2021 yılında Tohum Holding’e geçiş yaptı. Holding’in iş geliştime alanları ve yeni projelerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Holding’teki görevleri dışında grubun yeni yatırımı olan Triawell Tüketici Sağlık Ürünleri A.Ş.’de İcra Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

Kocaeli Üniversitesi’ndeki İşletme eğitimi sonrası İstanbul Üniversitesi’nde e-ticaret yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde de mobil ticaret alanında işletme doktorasını tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi’nde e-ticaret ve dijital pazarlama dersi hocası.

Newagers Liderler Akademisi adında bir platform kurarak genç girişimcilere iş liderlerini bir araya getirdi. “Hayalinin gerçek olmasını istiyorsan, harekete geçmelisin” mottosuyla çalışmalarına devam ediyor. Eşi ve iki kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.