Ebru Timur, KidZania İstanbul Genel Müdürü

Çocukların eğlenerek öğrendikleri, dünyanın ilk çocuklar ülkesi KidZania’nın 20 yıllık tecrübesini 26 yıllık iş hayatıyla birleştiren Ebru Timur, 2016 yılından beri KidZania İstanbul Genel Müdürlüğünü yürütüyor.

Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi’nde başlayan Timur, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2000 yılında Bournemouth Business School’da MBA Sertifika Programı, 2009 yılında New York State Üniversite’sinde Yönetim ve İş İdaresi programı ve 2012 yılında Sheffield Üniversitesi Executive MBA programlarını tamamladı.

İş hayatına 1993 yılında Halk Sigorta’da Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı olarak başlayan Timur, 1996 – 2007 yılları arasında Doğan Burda Dergi Grubu’nda sırasıyla Tanıtım ve Halkla ilişkiler Müdürü, Gençlik Dergileri Marka Müdürü ve Tempo Dergisi Marka Müdürü görevlerini yürüttü. 2007 – 2016 yılları arasında Ülker Grubu’na geçen Timur, burada sırasıyla Kurumsal Projeler Müdürü ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı Genel Yönetim ve İletişim Direktörü olarak çalıştı.