Esat Oğuz, Reckitt Benckiser Health Satış Direktörü

18 Temmuz 1978 Muğla doğumludur. İzmir Özel Türk Koleji Fen Lisesi sonrası ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden 2000 yılında mezun olmuştur. İş hayatına Garanti Teknoloji ile başlamış, Petrol Ofisi A.Ş ile kariyer yolculuğuna devam etmiştir. Bu süre zarfında İzmir Ekonomi Üniversite’sinde MBA eğitimini tamamlamıştır.

Kısa süreli Avustralya macerası sonrası Pfizer Türkiye’de göreve başlamıştır. 6.5 yıl süren Pfizer yolculuğunda sırasıyla Ticari İlişkiler Yöneticiliği, Bölge Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Ürünleri Türkiye Satış Müdürlüğü ve Ticari İlişkiler Türkiye Departman Müdürlüğü olmak üzere farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Gerek ilaç endüstrisinde bir ilk olan “B2B merkezi sipariş yönetimi ve stok/çıkış takibi” sistemi kuruluşuna gerekse global “Building Effective Retail Capabilities” projelerine liderlik etmiştir.

Eylül 2013 itibarı ile Reckitt Benckiser ailesine Eczane Kanalı Türkiye Satış Müdürü olarak katılmıştır. Pazara Gidiş Modeli ve yetkin ekipler yaratılmasındaki kritik müdahaleleri ile bu kanalın şirketin sürdürülebilir büyümesine ciddi katkı vermesinde ve yine RB Türkiye’nin  “OTC Capabilities” anlamında Gelişmekte Olan Ülkeler içerisinde Best-In-Class Ödülü’nü almasında önemli rol üstlenmiştir.

Ocak 2018 itibarı ile Satış Direktörü rolüne atanmış, RB Health’in ilaç ve kişisel bakım ürünleri portföyü ile hizmet verdiği Eczane, Parfümeri, İndirim Marketleri, Modern ve Geleneksel Kanallar ile birlikte Ticari Pazarlama Departmanı sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Esat Oğuz, evli ve Tevfik Uraz isminde bir erkek çocuk babasıdır.