Güliz Öztürk, Pegasus Genel Müdür Yardımcısı

Güliz Öztürk, iş hayatına Türk Hava Yolları’nda başladı. 1990 – 2003 yılları arasında, Türk Hava Yolları’nda Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmalar Müdürü, Alliance Koordinatörü, Satış ve Pazarlama Direktörü olarak  görev aldı. Bu süre zarfında ilk ortak kodlu uçuşların başlatılması, alliance projelerinin yürütülmesi, sadakat programının ve banka kart programının lansmanı, ilk web sitesinin kurulumu ve web üzerinden bilet satışın hayata geçirilmesi gibi önemli projeleri yönetti.

2005 yılında, tarifeli uçuşların başlatılması için Satış ve Pazarlama birimlerinden sorumlu olarak Pegasus Hava Yolları’na katıldı. Halen Pegasus Hava Yolları’nda, Satış ve Network Planlama, Pazarlama, Gelir Yönetimi, Misafir Deneyimi departmanlarından oluşan Ticaret biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Güliz Öztürk, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 2018 yılında Columbia Business School’da Advanced Management programını tamamlamıştır.

Sales Network 2019 Best of Sales Awards “Yılın Satış Lideri Ödülü” sahibidir. Women in Sales platformu Kurucu Eşbaşkanı’dır.