Topluluğumuzun Kurumsal Üyelerinden HARIBO’yu Tanıyalım!

HARIBO 1920 yılında Almanya’nın Bonn kentinde Hans Riegel tarafından kurulan dünyanın en büyük yumuşak şeker üreticisidir. Herşey Bonn’un bir banliyösündeki küçük arka avlu çamaşırhanesinde, bir çuval şeker ve bir bakır kazanıyla başlamış ve daha sonra şekerleme sektöründe en başarılı, kaliteli ve en sevilen markalarından biri olmuştur. HARIBO markası, HAns RIegel BOnn için akronim olarak ticaret siciline kaydı yapılan şirketin kısaltmasından oluşmaktadır. Bu başarı hikayesinin sırrı, senelerdir aynı kalan yüksek ve defalarca ödüllendirilen HARIBO ürün kalitesidir. HARIBO, En Güvenilen Marka ödülünün 8 defa sahibi olmuştur. HARIBO, meyve jöleli şekerleme ve meyan kökü sektöründe dünya lideridir! 2001 yılından itibaren Türkiye’de üretim yapan HARIBO, 2004 yılında Hadımköy’deki fabrikasına taşınmıştır. Mevcut tesisi ile dünyadaki HARIBO tesislerinin içinde büyüklüğü ile 3. sırada yer almaktadır. Tesislerinde yumuşak şeker ve marshmallow üretimi yaparak,750 farklı tipteki ürün seçeneği ile tüketicinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Haribo tesisleri arasında tek helal üretim tesisine sahiptir. Dünyanın en kaliteli yumuşak şekerini tüketicilere sunmayı ilke edinen HARIBO Türkiye satışlarının yaklaşık %80’i, Amerika, Orta-Doğu- Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Asya Pasifik bölgesi ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi bölgelere yapılan ihraç aktivitelerinden gelmektedir. Faaliyetleri hakkında detaylı bilgi için www.haribo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

SALES NETWORK Topluluğu satış fonksiyonunun 21. yüzyılın değişen ihtiyaçlarına göre dönüşmesine, gelişmesine ve güçlenmesine liderlik etmek üzere 2016 yılından bu yana faaliyetlerine devam etmektedir.

Topluluğun misyonu, satış mesleğinin algılanan değerini yükselterek markalaşmasına katkı sağlamak ve bu sayede satış mesleğinin, gençlerin ve kadınların kariyer tercihinde öncelikli bir konuma gelmesidir.

Topluluğumuza kurumsal üye olarak katılmak için uyelik@salesnetwork.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.