Ege Bakış Karapınar

Board Consultant, Leadership & HR

Biyografi

Ege Karapınar, İzmir Amerikan Kız lisesi ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunudur.
Kariyerine İzmir Yaşar Holding’de başlamış, 1999 yılında Fritolay Türkiye’de İK
direktörlüğü ve bir yıl saha satış müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra Pepsi Cola’da İK ve Satış Yetkinlik Geliştirme başkan yardımcısı olarak devam etmiş, 2006 yılından itibaren PepsiCo’nun global organizasyonu içinde farklı roller üstlenmiştir. 2011 yılında Yıldız Holding İK genel müdürü olmuştur.

Profesyonel hayatı boyunca pek çok defa kritik değişim sürecinin liderliğini üstlenmiş, bölgesel ve global organizasyonların geliştirilmesinde aktif rol almıştır. PepsiCo’nun NewYork ana merkezinde, yine PepsiCo Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin merkezi olan Dubai’de ve Yıldız Holding’in İngiltere’de satın aldığı United Biscuits’de üst düzey yöneticilik yaparak farklı kültür ve organizasyonlarda liderlik tecrübesini arttırmıştır. 2017 yılından bu yana, yerel ve uluslararası şirketlerde edindiği bilgi ve tecrübesiyle, Türk şirketlerinin Yönetim Kurullarına liderlik, organizasyon, kültürel değişim, globalleşme, sistem ve süreç geliştirme konularında danışmanlık yapmaktadır.

Karapınar , şirket Yönetim Kurulu üyeliklerinin yanısıra SEV (Sağlık ve Eğitim Vakfı)
Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır, halen sözkonusu vakfın Mütevelli Heyeti üyesidir. Business Life dergisinde yazı yazmaktadır ve derginin yayın kurulu üyesidir.

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl