Mehmet Göksu, Seyidoğlu Genel Müdürü

100salesnetwork

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Göksu çocukluk yaşlarından itibaren aile şirketinde çalışmaya başladı. Babası Necati Göksu’nun kurucusu olduğu Seyidoğlu Gıda’da üretimden tezgâhtarlığa, pazarlamadan yöneticiliğe kadar hemen hemen tüm kademelerde yer alarak kendini geliştirdi. Aynı zamanda hem çalışan hem de öğrenimine devam eden Göksu, 1999 yılında lise öğrenimini tamlayarak aktif iş hayatına adım attı. 2001 yılına kadar Seyidoğlu Gıda da babası Necati Göksu’yla birlikte çalışmaya devam eden Göksu, faaliyet gösterdiği sektörü yakından tanıma ve Seyidoğlu markasını geliştirme adına inovatif fikirler geliştirme fırsatı buldu.

Yurt dışı fuarlara, aktif pazarlama ve ürün geliştirmeye büyük önem veren Göksu, 2001 yılında Genel Müdür koltuğuna oturarak Seyidoğlu markasını daha ileriye taşıma adına inisiyatif aldı. Göreve gelmesiyle birlikte ürün çeşidini 100’den 350’ye çıkaran Göksu, mağazalaşma ve yeni markalar yaratma noktasında ciddi yatırımlar yaptı.

İlk olarak Hadımköy Entegre Üretim tesislerini faaliyete sokan Göksu, tesislerin üretim kapasitesini iki kat artırdı. Türkiye’nin tüm illerindeki bayilik ağlarını yeniden organize eden Göksu, Seyidoğlu’nu pek çok pazarda rakiplerine göre hep liderliğe taşıyacak stratejik hamleler yaptı. Yurt dışı pazarlar konusunda Satın aldıkları Sultanbacı Markasıyla ciddi bir ivme yakalayan Göksu, 30 yeni ülkeye daha ihracat yaparak global pazarlarda da etkin bir oyuncu olma yolunda irade gösterdi. Bu açılım pek çok kurumun da dikkatini çekerek Seyidoğlu’na prestijli ödüller getirdi.

İlk başlarda helva ve reçel üretimiyle adını duyuran Seyidoğlu Gıda’yı yeni yatırımlarla büyüten Göksu, dev yatırım ve mağazalaşma ataklarıyla firmayı bir gıda devine dönüştürdü. 500 kişiye istihdam sağlayarak da toplumsal bir faydaya imza atan Göksu, unlu mamullerden baklavaya, sütlü tatlılardan pastaya kadar pek çok kalemde üretime başlayarak adından söz ettirdi.

Bugün Seyidoğlu Gıda 15 bin metre karelik fabrikasında günlük 25 ton helva, 20 ton tahin, 40 ton reçel, 10 ton fındık kreması üretimi yapan ve sektörün ilk 3 firması arasında yer alan bir gıda devi haline gelmiştir.

Evli olan Mehmet Göksu 2 kız 1 erkek çocuk babasıdır….