Murat Koç, Barilla Türkiye Satış Direktörü

Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu ve kariyerine halen çok değerli bir okul olarak gördüğünü söylediği Unilever Türkiye satış departmanında yerel zincirlerden sorumlu satış temsilcisi olarak başladı. 6 yıl boyunca müşteri pazarlama yöneticiliği dahil çeşitli görevlerde bulundu.

2010 yılında Reckitt Benckiser’e transfer olarak önce Ticari Pazarlama Kategori Müdürlüğü ve sonrasında Migros’tan sorumlu Zincir Mağazalar Satış Müdürü olarak görev yaptı.

2013 yılındaki yeniden yapılanma sürecindeki Mars Inc. Türkiye bünyesine Satış Geliştirme Departmanı’nı sıfırdan kurma görevini üstlendi. Distribütör satış sistemlerinin kurulması & merchandising ekibinin oluşturulması & satış başarı kriterlerinin belirlenmesi ve düzenli bir karne sistematiğine dönüştürülmesi gibi projelere liderlik ettikten sonra da 3 yıl kadar Modern Ticaret Kanal’ın Satış Müdürlüğü’nü yürüttü.

2018 yılında ev dışı sektörünün dinamiklerini öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulduğu Nestle Professional’da stratejik müşteriler kanalının başında çalışma şansı yakaladı.

2019 Ocak ayında da Barilla Türkiye’ye Modern Ticaret satışlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. 2020 Temmuz itibariyle görevine Türkiye Satış Direktörü olarak devam etmektedir.

Aktif satış görevinin yanında Barilla’nın kapsayıcılık ve dahiliyet vizyonu çerçevesinde, Sabancı Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Aile içi Şiddet’i önleme” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konularında iç eğitmenlik yapmaktadır.