Network / Kurum Profili

Philip Morris International

Teknoloji

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Hakkında

Philip Morris International’ın Türkiye’deki Pazarlama ve Satış Şirketi Philip Morris Pazarlama ve Satış A.Ş. (PMPS) 1994 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor.
PMPS, bugün doğrudan istihdam edilen yaklaşık 500 çalışanıyla Philip Morris International ürünlerinin Türkiye çapında dağıtım ve satışını gerçekleştiriyor. Dağıtım faaliyetleri ile birlikte Türkiye’nin en büyük satış teşkilatlarından birine sahip olan şirket, 81 ilde yaklaşık 150.000 lisanslı satış noktasına ulaşıyor.
Hızlı tüketim mamulleri sektörünün ve geleneksel perakende satış kanalının dijital dönüşümüne liderlik eden PMPS, Türkiye’de faaliyet gösteren 150.000 bakkal esnafıyla ticari faaliyetlerin yüzde 95’inden fazlasını dijital platformları üzerinden gerçekleştiriliyor. Veriyi merkeze alarak oluşturulan bu model sayesinde ticari deneyimi en üst seviyeye çıkartarak B2B geleneksel kanal ticaretini geleceğe hazırlıyor. Yapay zeka, görüntü tanıma gibi teknolojilerle geliştirilen “Büyük Veri Tabanlı Gelişmiş Ticari Operasyon Modeli” 2022 MarTech Ödülleri’nde B2B Alanında “En İyi Teknoloji Kullanımı” kategorisinde ödüle layık görüldü.
PMPS, Smart Work adlı yeni çalışma modeli ile saha pozisyonlarını da kapsayacak şekilde tüm çalışanlarına uzaktan ve hibrit çalışma imkanı sunuyor.
Şirketin en büyük önceliklerinden biri, kapsayıcılık ve çeşitlilik çalışmaları dahilinde fırsatlara erişim için, iş hayatında ve değer zincirinde kadın ve erkeklere eşit koşullar sağlamak. PMPS, İsviçre merkezli bağımsız bir vakıf olan EQUAL-SALARY Vakfı tarafından düzenlenen EQUAL-SALARY (Eşit İşe Eşit Ücret) sertifikasını almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk şirket. PMPS, kapsayıcılık ve çeşitlilik alanında yalnızca şirket içi projelerle sınırlı kalmadan değer zincirindeki on binlerce kadın bakkala ve çiftçiye, kadın girişimcilere ve STEM alanlarında çalışan kadınlara yönelik projelerini sürdürüyor.

Diğer Kurumsal Üyeler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl