Network / Üye Profili
CSO Club

Çelik Başdemir

Ülker, Satış Şirketleri Genel Müdür

BoSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

1979 İstanbul doğumludur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve eşzamanlı olarak University Of Portsmouth Siyaset Bilimi Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. 2019 yılında The University of Texas at Austin- Red Mc Combs School of Business “Leading in a Global World Executive Education” programını tamamladı.

Profesyonel kariyerine ilk olarak 2003 yılında Carisa Dış Ticaret A.Ş.’de başladıktan sonra 2005 yılında FMCG sektöründe ilk deneyimini Yıldız Holding Zincir Mağazalar Genel Müdürlüğü’nde Satış Yöneticisi rolü ile kazanmıştır. 2007 yılında Yıldız Holding Süt ve Sütlü Ürünler iş biriminde Zincir Mağazalar Müdürü rolü ile organize perakende deneyimini derinleştirdi. 2009 yılında aynı kategoride yaygın dağıtım organizasyonunda Marmara Satış Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2011 yılında Avea İletişim Hiz. A.Ş.’de Batı Türkiye Satış Müdürü rolüne atanmıştır. Görev aldığı süre içerisinde sorumluluk alanındaki münhasır mağaza sayısını 300’den 600’e çıkararak perakende mağaza yönetiminde deneyim kazanmıştır. 2013 yılında Yıldız Holding’e dönüş yaparak, Süt ve Sütlü Ürünler İş biriminde organize perakende kanalı Satış Direktörü görevini yürüttü. Görev aldığı iş biriminin Fransız Lactalis Groupe tarafından satın alınmasına uzanan süreçte şirketin başarılı sonuçlar elde etmesine katkı sağlamıştır.

2015-2017 yıllarında Ev Dışı Tüketim sektörünün tek faturada müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılama stratejisi ile kanala ulaşan g2m Dağıtım Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’de Satış Direktörü olarak satış, ticari pazarlama ve çağrı merkezi ekiplerine liderlik etti.2017 yılında Ülker’in müşterilerine direkt ulaştığı organizasyonu Pasifik Gıda’da Satış Direktörü görevine geldi. Bu görevinde hızlı büyüme ile karlı ve sürdürülebilir iş sonuçları elde etti.2020 yılından bu yana Ülker ‘in organize perakende kanalına hizmet veren Pasifik Gıda ve yaygın dağıtımda düzenli 160.000 noktaya ulaşan Horizon Gıda Satış Şirketleri’nin Genel Müdürü görevini sürdürmektedir.

20 yıla ulaşan dış ticaret, yaygın dağıtım, organize perakende, e-ticaret, perakende mağazacılık, ev dışı tüketim satış organizasyonlarında aldığı sorumluluklarda iş yaşamı ile sosyal yaşam dengesini bisiklete binerek, tenis oynayarak, farklı ülkelere seyahat ederek ve denizcilik ile ilgilenerek sağlamaktadır.

Diğer Üyeler

CSO Club

Zeynep B. Ünlüdoğan Onur

Alabanda Turizm, Genel Müdür Yardımcısı

Seçil Namruk

MediaMarkt Türkiye, İcra Komitesi Üyesi ve İnsan Kaynakları Direktörü

Emre Aktürk

Sales Network, Kampüs Elçisi & AIESEC Türkiye Partnerlik Gelişim Menajeri

Burak Yılmaz

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Satış Yöneticisi

CSO Club

Didem Şekerel Erdoğan

NielsenIQ, Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı (APAC-EEMEA Bölgesi) ve Nielsen IQ Türkiye Genel Müdürü

Demet Polat

Netaş, Marka Ve İletişim Profesyoneli

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl