Women in Sales

WiS-final

Women in Sales (WiS network) platformumuzu 5N1K kapsamında detaylı olarak açıkladığımız metnimizi aşağıda bulabilirsiniz. Söz konusu metin çerçevesindeki amaçlar kurumunuzun satışta cinsiyet eşitliği/denge ajandası ile örtüşüyor ise, siz de WiS network destekçisi olabilirsiniz.

Women in Sales

Ne?

Women in Sales, satış dünyasında cinsiyet eşitliğini ve dengeyi savunan gönüllülük esasına göre kurulmuş bir platformdur.

Neden?

Sales Network şemsiyesi altında satış dünyasındaki kadın-erkek dengesini sağlamak üzere şirketlerde ve (üniversite öğrencileri de dahil) kadınlarda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

Nasıl?

Türkiye’deki tüm kadın satış profesyonellerinin mevcut durumunu sayısal raporlar ile ortaya koyacak ve şirketlerde, üniversitelerde, ilgili konferanslarda, basında konuyu gündemde tutacaktır.

Özellikle üniversitelerdeki kariyer etkinliklerini değerlendirerek kadınları satış mesleğine özendirecek çalışmalar gerçekleştirecektir.

Türkiye’deki faaliyetleri devam ederken dünyadaki muadilleri ile birlikte raporlar hazırlayarak, ortak projeleri hayata geçirecektir.

Ne zaman?

WiS network çalışmaları yıl boyunca devam edecektir. Geniş kapsamlı olarak, her 3 ayda bir olmak üzere yılda 4 kez 2’şer saat süreyle bir araya gelinerek yapılan çalışmalar değerlendirilmektedir. Bunun dışındaki iletişim, takımlar arasında sağlanmaktadır. Ayrıca her yıl Mart ayının ilk haftası TALKS kapsamında WiS Konferansı gerçekleştirilmektedir.

Nerede?

Türkiye’deki çalışmalar için koordinasyon merkezi olarak Sales Network Ataşehir ofisi kullanılmaktadır.

Kim?

Kim yönetiyor?
WiS network, eşbaşkanlık sistemi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurucu Başkanlar olarak Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk ve Sales Network Kurucusu Ergün Güler görev almaktadır. Faaliyetler takımlar tarafından yönetilir.

Kimler katılabilir?
Her sektörden şirketlerin satıştan sorumlu C level, direktör ve müdür pozisyonundaki kadınlar ve dengeyi destekleyen benzer rollerdeki erkekler katılabilirler. Referans gereklidir.

Kurumsal destekçilerimizden ne bekliyoruz?

  • WiS kurumsal destek protokolünü imzalayan şirketlerin, isimlerini bildirdiği temsilcilerinin WiS platformunun oluşturacağı çalışma gruplarında, gönüllülük esasıyla yer almasını,
  • Kurumsal destekçilerimizin, kurumları bünyesinde yürütmekte olduğu benzer çalışmaların WiS platformu ile paylaşmasını,
  • WiS platformunda yürütülen çalışmaların, uygun görülmesi halinde, şirketlerin iletişimlerinde yer alması, sosyal medya kanallarında duyurulması bekliyoruz.

Kurumsal destekçilerimizi biz nasıl destekleriz?

  • Şirket bünyesinde yürütülen benzer projelerin, WiS aracılığıyla, şirket tarafından uygun görülen mecralarımızda ve sosyal medya hesaplarımızda duyururuz.
  • Talep edilmesi halinde, bu projeler için yapılan etkinliklere katılım gösteririz.
  • Üniversitelerdeki kariyer günlerinde birlikte yer alırız.

Danışma Kurulu

Sanayici ve Yanındayız Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger, Pegasus CEO Mehmet T. Nane, Fütürist ve M-GEN Dijital Ajans Kurucusu Ufuk Tarhan Danışma Kurulu Üyelerimiz arasında yer almaktadır. Ayrıca, DENGE konusunda hassas ve etkinliği yüksek isimler Danışma Kurulu Üyeliğine davet edilecektir.

Bazı Kurumsal Destekçilerimiz: Ajinomoto, Ak Gıda, Bayer, Barry Callebaut, Bel Group, Beta Gıda, Boyner, Cisco, Coca Cola İçecek, Croda, Defacto, Doğadan, D&R, E-bebek, Ecolab, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Egon Zehnder, FLO, Garanti BBVA, General Electric, Gerçek Kozmetik, Haribo, Hero Baby, Hitit, Jacobs, Johnson & Johnson, Kariyer.net, Kidzania, Konyalı Saat, Lila Group, Limak, Loreal, Maptriks, Nestle, Netaş, N11, Otokoç, Parex, Petrol Ofisi, Pegasus, Pin Grup, Reckitt Benckiser, Ritmus, Sasu, Shell, TAV Havalimanları, Turkuvaz Medya Grubu, Türk Tuborg, Under Armour, Unilever, Vitra Eczacıbaşı Yapı Ürünleri.

Açıklanan kapsam dahilinde firma isminizin ve logonuzun WiS’e destek veren kurumlar arasında yer almasını onaylıyorsanız wis@pin.com.tr adresinden bize ulaşarak güncel protokolü isteyebilirsiniz.