Özgür Tort, Gıda Perakende Forumu Dünya Başkanı, Migros Grubu İcra Başkanı

Ö. Özgür Tort, Migros’ta çalışmaya 1996 yılında İş Geliştirme departmanında başlamış ve sırasıyla Proje Yönetimi, Yurtdışı Yatırımlar Koordinasyon ve CRM alanlarında yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2002-2006 yılları arasında Migros’un Rusya Federasyonu’ndaki iştirakinde Satış Operasyonları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2006 yılında Migros Grubu’nda İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.

Perakende yönetiminin tüm boyutlarında uzmanlaştığı kariyerinde, 2008 yılında Migros Grubu Genel Müdürü olmuştur. 2018 yılı itibari ile Migros Grubu İcra Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Özgür Tort perakende sektörünün ve marka üreticilerinin dünyadaki en büyük birliği olan Consumer Goods Forum’un 2013 yılı itibari ile Yönetim Kurulunda yer almış, 2017 yılında Perakende Başkan Yardımcısı olmuştur. Tort, 2019 yılında ise Consumer Goods Forum’un Dünya Perakende Başkanı seçilmiştir.

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için A.B.D.’ye gitmiştir. Missouri Üniversitesi Mühendislik Yönetimi yüksek lisans derecesine sahiptir. Evli ve bir çocuk babasıdır.