Selen Kocabaş, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Stratejik Danışman

Selen Kocabaş Kariyerine Koç Grubunda MT olarak başladı, Arçelik, Marshall Boya ve Group Danone ve Sabancı ortaklığı Danonesa’da çeşitli yönetsel görevlerde bulundu.

Turkcell ailesine 2002 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 13 yıl boyunca farklı Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. İnsan Kaynakları, İnşaat Emlak, Genel İdari İşler, IT, Hukuk, Satın alma, Stratejik Planlama fonksiyonlarının ardından 2010 yılı sonunda Corporate Business’ın başına geçti. Pazarlama, Ürün, Satış, Hizmet kapsamında işleri yöneterek kar zarar sorumluluğunu aldı, bu görevi 5 yıl sürdürdü. 2015 yılı Mayıs ayında Turkcell Grubundan ayrıldı. Bu dönem içerisinde Turkcell İştiraklerinde çeşitli Yönetim Kurulu Üyeliği rollerini üstlendi. Bu şirketler; İddaa markasıyla bilinen İnteltek, yurtdışı operasyonları Astelit ve  Best , Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri ve Turkcell Teknoloji Şirketi

Kendisi Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşu Peryon İnsan Yönetimi Derneği’nin  ilk Kadın Başkanı olmuştur. Etik ve İtibar Derneği’nin şirketi temsilen ilk kurumsal kurucu üyesi,TKYD ve TÜSİAD üyesi  oldu. Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve Yeniden Biz Derneğinin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Teknolojide Kadın Derneği’nin Kurucu Üyesi, Endeavor Türkiye Danışma Kurulu üyesi ve mentorlarındandır.

Şu anda MultinetUP Grubun ve Akiş GYO Bağımsız YK Üyesi , Aydın Grup ve English Home İcra Kurulu Üyesi, Yorglass Yönetim Kurulu Üyesidir. Mentoro Platformunun İş Ortağıdır. TC Bakan Danışmanlığı Hizmeti vermektedir. Yönetim Kurullarına ve şirket yönetimlerine Stratejik Yönetim Danışmanlığı ve Mentorluk Hizmeti vermektedir.

Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi’nde İK Yönetimi Ve Organizasyonel Davranış üzerine lisansüstü eğitimini tamamladı. Harvard Universitesi Executive Educatiion Kurumsal Strateji Programını tamamlamıştır

Evli ve 22 yaşında bir oğlu vardır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.