Selim Ardıçdalı, Bel Türkiye Satış Direktörü

1975 doğumlu olan Selim Ardıçdalı, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olduktan sonra 1 yıl Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesinde Almanca dil eğitimi aldı.

Çalışma hayatına 1999 yılında Migros Türk T.A.Ş. çatısı altında Meşrubat Kategorisi Satınalma biriminde başladı. Ardından 6 yıl süresince Meşrubat-Yağ-Bakliyat, Meyve-Sebze, Et ve Et ürünleri kategorilerinde Satınalma Şefi ve Satınalma Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2005 yılında kariyerine PepsiCo Beverage’da Yerel Zincir Müşteri Müdürü olarak yön vermiş, 2 yıl sonra Ulusal Zincir Mağazalar Müşteri Müdürlüğüne atanmıştır. 5 yıl boyunca Ulusal Zincir Müşterilerin tamamı ile çalışmış ve Ticari Pazarlama Departmanına geçiş yapmıştır. 4 yıl süresince Modern Kanal ve Yerinde Tüketim Kanallarının Ticari Pazarlama Müdürlüğünü yürütmüş, ardından PepsiCo Cips – Meşrubat Şirketlerinin kondolidasyonu sonrasında da her 2 ana kategorideki tüm markalardan sorumlu olmuştur. Yeni adı ile Kanal Pazarlama Müdürlüğü görevinde eş zamanlı olarak Joint Venture sorumluluğu ile Lipton Ice Tea Markasının tüm Kanallar altındaki yıllık planlarının PLI Global ekibi ile mutabakatı görevini de üstlenmiştir.

2016 yılı başında Bel Group ailesine katılan Selim Ardıçdalı 4 yıldır La Vache Qui Rit, Karper, Kiri ve Minibabybel ürünlerinin satılmakta olduğu tüm Kanallardan sorumlu Türkiye Satış Direktörü’dür.

Bel Group Dünyanın en büyük 3üncü Peynir firması olup 2006 yılında Karper markasını ve Çorlu’daki üretim tesislerini bünyesine katmış Krem Peynir ve Porsiyon peynir kategorilerinde Türkiye’de liderdir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Selim Ardıçdalı, Snowboard ve dalış sporları tutkunudur.