Women in Sales

Women in Sales (WiS network) platformumuzu 5N1K kapsamında detaylı olarak açıkladığımız metnimizi aşağıda bulabilirsiniz. Söz konusu metin çerçevesindeki amaçlar kurumunuzun satışta cinsiyet eşitliği/denge ajandası ile örtüşüyor ise, siz de WiS network destekçisi olabilirsiniz.

WiS | Women in Sales

Ne?

Women in Sales, satış dünyasında cinsiyet eşitliğini ve dengeyi savunan gönüllülük esasına göre kurulmuş bir platformdur.

Neden?

Sales Network şemsiyesi altında satış dünyasındaki kadın-erkek dengesini sağlamak üzere şirketlerde ve (üniversite öğrencileri de dahil) kadınlarda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

Nasıl?

Türkiye’deki tüm kadın satış profesyonellerinin mevcut durumunu sayısal raporlar ile ortaya koyacak ve şirketlerde, üniversitelerde, ilgili konferanslarda, basında konuyu gündemde tutacaktır.

Özellikle üniversitelerdeki kariyer etkinliklerini değerlendirerek kadınları satış mesleğine özendirecek çalışmalar gerçekleştirecektir.

Kadın satış profesyonellerini mentörlük programlkarıyla destekleyecektir.

Türkiye’deki faaliyetleri devam ederken dünyadaki muadilleri ile birlikte raporlar hazırlayarak, ortak projeleri hayata geçirecektir.

Ne zaman?

WiS network çalışmaları yıl boyunca devam edecektir. Geniş kapsamlı olarak, her 3 ayda bir olmak üzere yılda 4 kez 2’şer saat süreyle online/offline olarak bir araya gelinerek yapılan çalışmalar değerlendirilmektedir. Ayrıca her yıl düzenlenen Sales Network Summit kapsamında WiS Konferansı gerçekleştirilmektedir.

Nerede?

Türkiye’deki çalışmalar için koordinasyon merkezi olarak Sales Network Ataşehir ofisi kullanılmaktadır.

Kim?

Kim yönetiyor?
WiS network, eşbaşkanlık sistemi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurucu Başkanlar olarak Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk ve Sales Network Kurucusu Ergün Güler görev almaktadır. Faaliyetler Yürütme Kurulu tarafından yönetilir.

Kimler katılabilir?
Her sektörden şirketlerin satıştan sorumlu C level, direktör ve müdür pozisyonundaki kadınlar ve dengeyi destekleyen benzer rollerdeki erkekler katılabilirler. Referans gereklidir.

Kurumsal destekçilerimizden ne bekliyoruz?

 • WiS platformunda yürütülen çalışmalara kurumunuzun entegrasyonunu sağlayarak, değişime liderlik edebilirsiniz
 • Kurumunuzun bünyesinde yürütmekte olduğunuz denge projeleri deneyimlerinizi WiS platformu ile paylaşabilirsiniz
 • Şirketinizin sosyal medya hesapları ile WiS’in faaliyetlerine destek verebilirsiniz
 • İnsan Kaynakları’nın desteğini alarak üniversite işbirliklerinde WiS ile etkin çalışabilirsiniz
 • WiS havuzundaki öğrencilere satışta staj imkanı sunabilirsiniz
 • WiS platformunun çalışma gruplarında yer alabilirsiniz

 Kurumsal destekçilerimize neler sunuyoruz?

 • Şirketler arası benchmark
 • Yılda 4 kez fiziksel olarak gerçekleştirilen WiS etkinliklerine 3 kişi, online etkinliklere 5 kişiye kadar cretsiz katılım
 • Sales Network (CSO Club) Mentörlük Programı ile şirketinizdeki kadın satış profesyonellerine destek
 • Sales Network Üniversite Kulüpleri ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde kariyer etkinlikleri
 • Üye şirketlerin «best practice» projelerinin duyulması için Salesd Network MAG ve sosyal medya hesaplarından destek

 Danışma Kurulu

Sanayici ve Yanındayız Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger, Pegasus CEO Mehmet T. Nane, Fütürist ve M-GEN Dijital Ajans Kurucusu Ufuk Tarhan Danışma Kurulu Üyelerimiz arasında yer almaktadır. Ayrıca, DENGE konusunda hassas ve etkinliği yüksek isimler Danışma Kurulu Üyeliğine davet edilecektir.

 Kurumsal Destekçilerimiz

Ajinomoto, Ak Gıda, Barilla, Barry Callebaut, Baumit, Bayer, Bel Group, Beta Gıda, BigChefs, Blackspade, Boyner, Cisco, Coca Cola İçecek, Croda, Defacto, Doğadan, D&R, E-bebek, Ecolab, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Egon Zehnder, FLO, Garanti BBVA, General Electric, Gerçek Kozmetik, Haribo, Hero Baby, Hitit, Jacobs, Johnson & Johnson, Kariyer.net, Kidzania, Konyalı Saat, Kopaş, Lila Group, Limak, Loreal, Maptriks, Nestle, Netaş, Nielsen, N11, Otokoç, Parex, Petrol Ofisi, Pegasus, Philip Morris, Pin Grup, Reckitt Benckiser, Ritmus, Sasu, Securitas, Shell, Şimşek Bisküvi, TAV Havalimanları, Turkuvaz Medya Grubu, Türk Tuborg, Umur, Under Armour, Unilever, Vileda, Vitra Eczacıbaşı Yapı Ürünleri, Zivella.

Açıklanan kapsam dahilinde firma isminizin ve logonuzun WiS’e destek veren kurumlar arasında yer almasını onaylıyorsanız wis@salesnetwork.net adresinden bize ulaşarak güncel protokolü isteyebilirsiniz.