Yılmaz Tokgöz, Unilever Kategori ve Kanal Geliştirme Direktörü

Yılmaz Tokgöz; kariyerine 2002 yılında AvivaSA’da Finansal Danışman olarak başladıktan 6 ay sonra Unilever’de Müşteri Geliştirme departmanına geçti. 1.5 yıl Saha Satış’tan sorumlu olduktan sonra Ulusal Zincirler’de Müşteri Sorumlusu olarak 3 yıl görev aldı. 2008’de Yerel Zincirler’den sorumlu yönetici olarak atandı.

2010-2013 yılları arasında Türkiye Saç ve Ağız Bakım kategorilerinden sorumlu Kategori Operasyon Müdürü olarak görev aldıktan sonra 2.5 yıl Ulusal Zincir Müşteri Yöneticiliği yaptı.

2015 Ekim itibariyle Algida Yerel Zincirler Kanal Yöneticiliği görevine atandı. 2017 yılında Unilever Ev Bakım- Kişisel Bakım – Gıda kategorilerinden sorumlu İç Anadolu Bölge Müdürü olan Yılmaz Tokgöz, 2018 Ağustos itibariyle Türkiye Gıda Kategorisinden sorumlu Kategori ve Kanal Geliştirme Direktörü rolüne atanmıştır.

Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde yapmış, aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve ardından Bilkent Üniversitesi Executive MBA programını tamamlamıştır.

Unilever’de Müzakere Teknikleri konusunda iç eğitmen olarak eğitimler vermektedir.

Sales Network SC Koordinatörü de olan Yılmaz Tokgöz, evli ve Ela isminde bir kız babasıdır.