Zafer Ünver, İş Geliştirme ve Transformasyon Danışmanı

1970 yılında ABD’de dünyaya geldi. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, ODTÜ Makina Mühendisliğinde yüksek öğrenim, ODTÜ İşletme Fakültesinde MBA yüksek lisans programlarını tamamladı. Kısa bir süre Ankara Metrosu projesinde makina mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1995 yılında Unilever ile çok uluslu şirket yöneticilik hayatına adım attı ve 2018 yılına kadar çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev aldı.

2003 yılına kadar Türkiye’de çeşitli satış ve pazarlama yöneticiliği yaptıktan sonra; Afrika, Orta Doğu, Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden oluşan bölgede Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna yükseldi ve 2007 yılına kadar bu görevine devam etti. 2007-2018 yılları arasında yurt dışı görevlerine atandı. Sırasıyla Filipinler UFS Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Singapur merkezli Güney Doğu Asya bölgesi Pazarlama Direktörü, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya’dan sorumlu Ticari Pazarlama
Direktörü ve son olarak da Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya bölgesinin Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

2018 Mart ayından beri “freelance” iş geliştirme ve transformasyon danışmanlığının yanı sıra ulusal/uluslararası toplantılarda keynote speaker, yönetici koçluğu ve mentörlük yapmakta olan Ünver, evli ve bir erkek çocuk babasıdır. Fitness, seyahat, okumak ve yazmak yapmaktan zevk aldığı konulardan bir kaçıdır.