Arzu Deniz Aksoy

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi,

WiSN Champion

Biyografi

27 yıldır İletişim ve Pazarlama alanında kariyerini sürdüren Arzu Deniz Aksoy halen Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) Yönetim Kurulu Üyesi olan Aksoy, aynı zamanda Sürdürülebilirlik Akademisi’nde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesidir. Aynı zamanda European Association of Communication Directors Global Mentörü ve bireysel üyesidir.

Bornova Anadolu Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisi olarak lisans diplomasını aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimin ardından, 2011 yılında Berlin Quadriga University of Applied Science İletişim ve Sosyal Medya Stratejisi mikro MBA programını tamamladı. 2020 yılında Yale Üniversite’sinde “Science of Well Being” eğitimini tamamladı.

Arzu Deniz Aksoy, Global Compact Türkiye, Hedefler için İş Dünyası ve UNDP’ye Stratejik İletişim Danışmanı olarak hizmet verdi. (2019-2020)

Danışmanlık kariyeri öncesi uzun yıllar BASF’de çalışan Aksoy, bu kurumda önce Avrupa ve EAWA Pazarlama Müdürü (2006-2010), ardından Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü (2010-2019) olarak görev yaptı. Aksoy, bundan önce de 2000-2006 yılları arasında 3M’de Pazarlama Müdürü, 1994-2000 yıllarında ise Coca Cola’da Pazarlama Uzmanı olarak çalıştı.

BÜYEM, Bilgi Üniversitesi ve farklı üniversitelerde Marka, Pazarlama ve İletişim konusunda konuşmalar veya konferanslar vermekte, TEİD (Türkiye Etik ve itibar Derneği) eğitmen kadrosunda Çeşitlilik, Kapsayıcılık konusunda eğitimler vermektedir.

İlgili Haberler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl