Cengiz Solakoğlu

CS Danışmanlık, Kurucu

Biyografi

1943 Erzurum doğumlu Cengiz Solakoğlu 1964 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra, 1967 yılında Beko Ticaret’te satış elemanı olarak iş hayatına atıldı.

Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığından 60 yaş sınırı nedeniyle 2004 Yılında 38 yıl çalıştığı Koç Topluluğundan KOÇ HOLDİNG Dayanıklı Tüketim Grubu başkanlığından emekli oldu.

İstanbul Ticaret Odasında 3 dönem Meclis Üyeliği, Sanayi Odasında toplam 20 yıl Meclis üyeliğinde bulundu ve İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulunda iki dönem Yönetim Kurul Üyesi olarak görev yaptı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Kurucuları arasında yer alan Cengiz Solakoğlu Vakfın kuruluşundan bugüne kadar aralıksız Vakfın Yönetim Kurulunda yer aldı ve toplam 10 yıl YK Başkanlığını yaptı. 2004 Yılında Ekonomist dergisi tarafından Yılın Sivil Toplum Önderi ödülünü aldı.

Emekli olduktan sonra CS Danışmanlık firmasını kuran Cengiz Solakoğlu halen ŞOK Marketler A.Ş,, Bizim Toptan A.Ş,, Seç Marketler A.Ş nin ve Lyksor’un Yönetim Kurulu Başkanlığını, Çanakkale Seramik A.Ş nin ve , Zülfikat Holding’ in YK Başkan Vekilliğini yürütmektedir.

Evli 2 Çocuk ve 3 torun sahibidir.

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl