Kaya Demirer

TURYİD Yönetim Kurulu Başkanı & TAMPF Yönetim Kurulu Başkan Vekili,

Biyografi

Ankara Koleji mezunu olan Demirer, İngiltere’de otel ve yiyecek-içecek işletmeciliği (University Of Surrey 1988-1991) eğitimi aldıktan sonra Bodrum Yalıkavak’ ta otel işletmeciliği ile profesyonel hayatına başladı. 1994 yılında Bodrum Gümüşlük ile (Karaf Restaurant) ilk restaurant yatırımı ve işletmeciliği deneyimini yaşadı. 5 yıllık başarılı bir dönemden sonra sırasıyla Ankara (1998 Karaf Restaurant), Bodrum Gölköy (Havana Beach- Karaf 2001) ve İstanbul'da (NİŞ 2002) markaları ile yatırım ve işletmecilik hayatına devam etti. Reina Niş 2003, G by Karaf (Reina 2004) ve 2007 yılında da Topaz'ı İstanbul yeme içme dünyasına kazandırdı. 2010 yılının 2. yarısında Topaz, Blue Topaz, Niş, Lipsi isimli markalarını bir arada toplayan şirketindeki hisselerini ortağına devredip, 2012 yılında Sofa Hotel’in üstünde Frankie İstanbul Restoranını açtı.

Demirer, 2005-2010 yılları arasında TURYİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüş olup, 2011 tarihinden bugüne TURYİD Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütmektedir. Aynı zamanda, TAMPF (Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu) Yönetim Kurulu üyesidir.

Topluluğumuza Katılın!

Ajandanızda çeşitlilik, gençlik, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik başlıklarından biri varsa sizi de aramıza bekliyoruz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl