Tansu Yeğen

UiPath, Avrupa Başkan Yardımcısı

Biyografi

1985 yılında Alman Lisesi’nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Yeğen, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment’ta başlayan Tansu Yeğen, kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti.

Yeğen, HP Türkiye’nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.

1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdü.

Tansu Yeğen’in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye’de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ’lere yönelik ' Çözüm 2000 Projesi” Microsoft’un dünya çapındaki 245 projesi arasından “en iyi uygulama” seçildi.

Daha sonra sırasıyla Apple, Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM’de Genel Müdür olarak çalıştı ve 2013 yılında Samsung Türkiye’ye Başkan Yardımcısı olarak atandı.

2018 Ağustos itibariyle UiPath’de 80’nin üzerinde gelişen ülkelerden sorumlu, Avrupa Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Ödüller:

Genç Yönetici İş Adamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada “Türkiye’nin 50 başarılı iş adamı” arasında gösterilen Tansu Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise “Türkiye’nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi” arasında yer aldı.
Kariyeri birçok ödülle dolu olan Tansu Yeğen, 2008 yılında Stevie Awards tarafından Avrupa’da yılın CEO’su seçildi.

2007-2011 yılları arasında ekibiyle Ukrayna'da gerçekleştirmiş olduğu sayıları 200bine varan sokak çocuklarının topluma kazandırılması projesi sayesinde 2019 yılında sokak çocuğu sorunu tamamen çözüldüğü için Ukrayna Cumhurbaşkanlığıofisi tarafından teşekkür plaketiyle ödüllendirildi.

Haziran 2021'de 5 yıllık bir çalışma sonucunda tecrübelerini paylaştığı “40 Metotla Kariyerini ve Kişiliğini Parlat” kitabı, 2021 yılında Platin İş Kitapları Ödülleri tarafından Yılın En İyi İnsan Kaynakları ve Kariyer Kitabı seçildi.

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl