Network / Kurum Profili

Brisa

Otomotiv

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Kuruluş Yılı

1974


Hakkında

Brisa, Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation ortaklığında, Bridgestone ve Lassa ana markaları ile Türkiye lastik pazarının lideridir. İzmit üretim tesisleri, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde sektörün ilk akıllı uygulamalarla donatılmış fabrikası ise 2018 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Lassa markası, bugün 80’i aşkın ülkede, 600’ün üzerinde tabelalı mağazasında araç sahipleriyle buluşmaktadır. Türkiye’de ise lastiğin ötesindeki yenilikçi fikirleriyle sektöründe ilkleri hayata geçirmektedir. Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, ana markaları ile beraber Lastiğim, Otopratik ve Propratik hizmet noktaları, Lastik.com.tr internet satış sitesi, ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan Mobilfix mobil bakım servisi ve Profleet hizmet paketi, Probox mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle müşterilerine katkı sağlamaktadır. Şirket, sürdürülebilir mobilite odak alanında, Arvento Mobil Sistemler ile, lastik, servis ve telematik iş kollarını bir araya getirerek, filo müşterilerine değer katmak için çalışmaktadır.

Teknoloji ve dijitalleşme atılımları ile “Cesaretle Yol Alırız” vizyonu doğrultusunda, üretim şirketinden inovasyon şirketine dönüş sürecini kararlılıkla sürdürmektedir.

Ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlayan şekilde ele almaktadır. Şirket, CDP Türkiye’de “İklim Değişikliği” ve “Su Güvenliği” Liderleri arasında olup, “Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi”nde Global Liderler listesindedir. 2030’da doğrudan emisyonlarını %56 azaltmayı, 2050’de ise net sıfır emisyon hedefini açıklayan Brisa, 1,5 derece senaryosuna göre hazırladığı uzun vadeli emisyon azaltım hedefleri, Bilimsel Temelli Hedefler Girişimi (Science Based Targets Initiative) tarafından onaylanan ilk şirket oldu.

İlgili Haberler

Diğer Kurumsal Üyeler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl