Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Alp Öğücü

Lila Kağıt, Genel Müdür

WiSN Champion BoSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

1983 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. Liseyi Üsküdar Amerikan Kolejinde okuduktan sonra, 2001 yılında Üniversite Eğitimi için Amerika’ya gitti. Tufts Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ek olarak Girişimcilik ve Ürün Tasarımı yan dal programlarını da tamamladı. Öğrencilik hayatı sırasında çalışma hayatına başlayarak çeşitli satıcılık deneyimleri elde etti.

Profesyonel anlamda iş hayatına Lila Group bünyesinde 2005 yılında mevcut tekstil tesislerinin kesintisiz, doğa dostu ve güvenilir enerji tedariğini karşılamak üzere başlayan enerji işletmesinin kuruluşunda Proje Mühendisi olarak başladı. Devam eden yıllarda sırasıyla kağıt ve konverting tesislerinin ve enerji santralinin ilave kapasitelerinin fizibilitesi, iş planlaması, yatırım uygulama ve devreye alma çalışmalarına proje ve iş geliştirme mühendisi rolü ile devam etti.

5 yıllık Proje Mühendisliğinin ardından, fizibilitesinden itibaren içinde yer aldığı ve organizasyonunun şekillenmesinde katkı sağladığı Hızlı Tüketim Satış, Pazarlama ve Dağıtım şirketinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 2009-2014 yılları arasında görev aldığı bu sürede, temizlik kağıtları alanında Pazar payının 2 kat artırılması, Sofia markasının tüketici bilinirliğinin en çok hatırlanan marka/kampanyalar arasına dahil edilmesi, ihracat satışlarının yükseltilmesi ve nihayetinde 3 kat kapasite artırımını sağlayacak yeni yatırım kararının alınması seviyesine gelinmiştir. Diğer taraftan Lila’nın kurumsal yönetim seviyesinin geliştirilmesi ve halkla ilişkiler çalışmalarının yürütülmesine katkı sağlamıştır.

2014 yılı ortasında, Lila Group’taki onuncu yılında, 2 yıl sürecek bir devir alma programı çerçevesinde Genel Müdür’lük görevine atanmıştır. Şirket vizyonu çerçevesinde (2023’te ISO ilk 100) sanayi ve hızlı tüketim alanında yatırım ve büyüme hedefleri doğrultusunda, bir taraftan kurumsallaşma, markalaşma ve rekabetçi işveren markasına dönüşüm çalışmalarına devam etme, diğer taraftan Yönetim Kurulunun belirlediği değerler doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.Evli ve 1 kız ve 1 erkek çocuk babası olan Alp Öğücü, sosyal yaşamında dernek çalışmaları, spor faaliyetleri, doğa gezileri, sinema, yönetim ve psikoloji kitapları okumak gibi konularla ilgileniyor.

İlgili Haberler

Röportaj

25.01.2021

Alp Öğücü: İyi bir eğitime, maddi imkanlara sahip bile olsanız hedeflerinize ulaşmak için çabalamak, çok çalışmak zorundasınız

Kimi hayatlar pişmanlıklarla, yapmak isteyip yapılamayanlarla doludur. Ne mutlu ki bu anlamda şanslıyım. Fakat bunun da açıkçası çok çabalayarak ve elbette biraz da şansla olduğunu söylemeliyim.

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Semih Gür

Cits, Genel Müdür

Faruk Özdemir

Baumit, Bölgeler Satış Müdürü

Meltem Boran

MediaMarkt, Satış Direktörü

Seher Kaymaz

Lila Kağıt, Yerel Zincirler Satış Müdürü

SN Leaders Club

Barış Tandoğan

Philip Morris International, Satış Direktörü

Ekrem Utku

Sales Network UK, Direktör

Özge Satman Bayraktar

DHL Express Türkiye, CFO

SN Leaders Club

Demet Yarkın

Partner Republic, Genel Müdür

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl