Network / Üye Profili

Didem Kulğı Karakaya

Farmasi Romanya & Macaristan, Genel Müdürü

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

9 Mayıs 1985; İstanbul doğumludur.

Profesyonel kariyerinde 16. yılını dolduran Didem Kulğı Karakaya, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaparak, Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business Executive Education’da Uluslararası İşletme Programı’nı tamamladı. Didem Kulğı Karakaya, aynı zamanda International Coaching Federation’dan (ICF) akredite profesyonel Erickson ekolü koçudur.

Kariyer hayatı boyunca Garanti Bankası, Avon, Estee Lauder, Bioderma, Reckitt Benckiser ve Ales Groupe’ta (Lierac&Phyto&Jowae) görev yapan Karakaya, uzun yıllar boyunca kozmetik, dermokozmetik, sağlık sektöründe hekim, eczacı ve sağlık profesyonelleri ile işbirliği içerisinde çalışmıştır. Çalıştığı süreler boyunca satış, pazarlama, ticari pazarlama, eğitim ve iş geliştirme alanlarında üst düzey yöneticilik rolleri olan Karakaya, üstlendiği tüm rollerde oyunu değiştiren projeleriyle şirketlerin konumlandırma ve stratejilerine yön vermiştir. 2021 yılı itibari ile Wellpoint Şirketler Grubu’nda Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olan Karakaya, Wellpoint Homecare, Mana Yaşlı Bakım Merkezi, Wellpoint Akademi, Wellpoint Laboratuvar, Wellpoint Global ve Unicall Çağrı Merkezi şirketlerinin tüm operasyon ve fonksiyonlarının yönetiminden; Wellpoint İş Sağlığı ve Güvenliği şirketinin de satış ve iş geliştirme fonksiyonlarının yürütülmesinden sorumlu olarak görevini sürdürmüştür.

Didem Kulğı Karakaya 2022 yılı Eylül ayı itibariyle Farmasi Romanya & Macaristan Genel Müdürü olarak kariyer hayatına devam etmektedir.

Evli ve Eyşan Mina adında bir kız çocuğu annesidir.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

Kazım Çimen

English Home, CEO

Esen Cömert

Getir, Kategori Satınalma Lideri

İrem Çalık

Otokoç Otomotiv, İnsan Kaynakları Müdürü

SN Leaders Club

Murat Yıldırım

NielsenIQ, Satış Etkinliği Direktörü

Gizem Günçiçek

Anadolu Efes, Satış Teknolojileri Uzmanı

SN Leaders Club

Şenol Arpacı

CarrefourSA, Satış Genel Müdür Yardımcısı

Sevilay Kırcan

Otokoç Otomotiv, Kurumsal İletişim Uzmanı

Sinem Erdoğmuş Yavuz

Logitech Türkiye, Ülke Müdürü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl