Network / Üye Profili

Didem Kulğı Karakaya

Farmasi Romanya & Macaristan, Genel Müdürü

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

9 Mayıs 1985; İstanbul doğumludur.

Profesyonel kariyerinde 16. yılını dolduran Didem Kulğı Karakaya, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaparak, Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business Executive Education’da Uluslararası İşletme Programı’nı tamamladı. Didem Kulğı Karakaya, aynı zamanda International Coaching Federation’dan (ICF) akredite profesyonel Erickson ekolü koçudur.

Kariyer hayatı boyunca Garanti Bankası, Avon, Estee Lauder, Bioderma, Reckitt Benckiser ve Ales Groupe’ta (Lierac&Phyto&Jowae) görev yapan Karakaya, uzun yıllar boyunca kozmetik, dermokozmetik, sağlık sektöründe hekim, eczacı ve sağlık profesyonelleri ile işbirliği içerisinde çalışmıştır. Çalıştığı süreler boyunca satış, pazarlama, ticari pazarlama, eğitim ve iş geliştirme alanlarında üst düzey yöneticilik rolleri olan Karakaya, üstlendiği tüm rollerde oyunu değiştiren projeleriyle şirketlerin konumlandırma ve stratejilerine yön vermiştir. 2021 yılı itibari ile Wellpoint Şirketler Grubu’nda Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olan Karakaya, Wellpoint Homecare, Mana Yaşlı Bakım Merkezi, Wellpoint Akademi, Wellpoint Laboratuvar, Wellpoint Global ve Unicall Çağrı Merkezi şirketlerinin tüm operasyon ve fonksiyonlarının yönetiminden; Wellpoint İş Sağlığı ve Güvenliği şirketinin de satış ve iş geliştirme fonksiyonlarının yürütülmesinden sorumlu olarak görevini sürdürmüştür.

Didem Kulğı Karakaya 2022 yılı Eylül ayı itibariyle Farmasi Romanya & Macaristan Genel Müdürü olarak kariyer hayatına devam etmektedir.

Evli ve Eyşan Mina adında bir kız çocuğu annesidir.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

İrem Namlısoy

Getirİş’ten Sorumlu Direktör

SN Leaders Club

Semih Gür

Cits, Genel Müdür

Nur Diken

Ekmob SFA, Head of Sales Enablement

Şeyda Ünsal Erkayhan

Haribo, İnsan Kaynakları Müdürü

Onur Gül

ZİRVEGÜL Grup CEO, Yönetim Kurulu Üyesi

Cumhur Hakalmaz

MediaMarkt, Satış Direktörü

Begüm Sırlıbaş

N11.com, Altın & Takı Kategori Müdürü

Hülya Ünlü

As Grup, Operasyon ve İş Geliştirme Direktörü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl