13.08.2021

Pegasus Hava Yolları, Uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli hava yolu

Genel olarak şirketinizi tanıyabilir miyiz?

Pegasus Hava Yolları olarak, 1990’da charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yaptık ve 2005’te Esas Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsedik. Uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli hava yolu olarak, hava yoluyla yolculuğun herkesin hakkı olduğuna olan inancımızla ve uyguladığımız “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeliyle misafirlerimize uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlıyoruz.

Ürün ve hizmetlerinizin kapsamını anlatır mısınız?

Misafirlerimizi 36’sı yurt içinde, 82’si yurt dışında olmak üzere toplam 44 ülkede 118 noktaya ulaştırıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriyoruz. Misafirlerimizi uygun fiyatlarla diledikleri destinasyonlara ulaştırırken, seyahatlerini ihtiyaç duydukları ek ürün ve hizmetlerle kişiselleştirebilmelerini de sağlıyoruz.

2018 itibarıyla “Türkiye’nin Dijital Hava Yolu” mottosuyla hareket ederek, misafir deneyimini odak alan yaklaşımımızla onların seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunuyoruz. Misafirlerimizi seyahatleri boyunca bilgilendiren ve yönlendiren “Uçuş Asistanı Programı”

misafirlerimize hızlı, pratik ve dijital bir yolculuğu bagaj teslim süreçlerinde de deneyimleten “Express Bagaj” hizmeti, iç hatlarda check-in işlemini tamamlamış misafirlerimize biniş kartları olmadan, sıra beklemeden yeni çipli kimlik kartlarıyla uçuşlarına gidebilecekleri hızlı ve kolay bir uçuşa kabul deneyimi sunan “Yeni Çipli Kimlik Kartı ile Seyahat Teknolojisi” bunlardan sadece birkaçı...

Diğer Röportajlar

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl