Network / Kurum Profili

Kidzania

Eğlence

WiSN Champion BoSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Çalışan Sayısı

100

Kuruluş Yılı

1999


Hakkında

Tüm çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri bir dünyası olması amacıyla 1999 yılında Meksika’da kurulan Çocuklar Ülkesi KidZania, bugün 22 ülke ve 29 şehirde faaliyet gösteriyor ve dünya çapında hızla genişliyor. KidZania İstanbul ise 10.000 m2’lik alanıyla dünya KidZania’larının 16'ncısı olarak 2014 yılından beri Akasya’da 1-14 yaş arasındaki tüm çocuklara hizmet veriyor.

KidZania İstanbul; kendine ait tarihi, hikayesi, yönetim şekli, bildirgesi, ekonomisi, dili, bayrağı, hakları ve hak savunucuları, fabrikaları, tiyatrosu, itfaiyesi, akaryakıt istasyonu, süpermarketi, kapalı çarşısı, sokakları ve meydanı ile çocuklar için oluşturulmuş gerçek bir şehir... Çocuklar, KidZania'da 21. yüzyılın ön plana çıkan meslekleri ile tanışırken, bir diğer yandan da çevre, bölüm, finansal okuryazarlık, ekip çalışması, sorumluluk bilinci, özgüven gibi önemli kavramları eğlenerek öğreniyor ve geleceğe hazırlanıyor.

İlgili Haberler

Röportaj

24.03.2021

Ebru Timur: İyi niyet ve tutkunun başarıyı getireceğine olan inancım tam

En önemli kriterim; iyi niyetli ve istekli olmaları. Artık iş hayatında öğrenmeyi öğrenen, yetkinliklerini sürekli geliştirebilen kişiler fark yaratıyor.

Diğer Kurumsal Üyeler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl