Network / Kurum Profili

Kidzania

Eğlence

WiSN Champion BoSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Çalışan Sayısı

100

Kuruluş Yılı

1999


Hakkında

Tüm çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri bir dünyası olması amacıyla 1999 yılında Meksika’da kurulan Çocuklar Ülkesi KidZania, bugün 17 ülke ve 26 şehirde faaliyet gösteriyor ve dünya çapında hızla genişliyor. KidZania İstanbul ise 10.000 m2’lik alanıyla dünya KidZania’larının 16'ncısı olarak 2014 yılından beri Akasya’da 1-14 yaş arasındaki çocuklu ailelere hizmet veriyor.

KidZania İstanbul; kendine ait tarihi, hikayesi, yönetim şekli, bildirgesi, ekonomisi, dili, bayrağı, hakları ve hak savunucuları, fabrikaları, tiyatrosu, itfaiyesi, akaryakıt istasyonu, süpermarketi, kapalı çarşısı, sokakları ve meydanı ile çocuklar için oluşturulmuş gerçek bir şehir... Çocuklar, KidZania'da meslekler ile tanışırken, bir diğer yandan da çevre, bölüm, finansal okuryazarlık, ekip çalışması, sorumluluk bilinci, özgüven gibi önemli kavramları eğlenerek öğreniyor ve geleceğe hazırlanıyor.

KidZania İstanbul, daha iyi bir dünyaya ulaşma yolunda, içinde yer aldığı topluma katkı sağlamak hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Bundan hareketle BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Destekçisi olan KidZania İstanbul; insan hakları, çalışma, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki ilkelerine bağlıdır. On İlkeyi ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının ilerlemesini destekliyor. KidZania, kuruluşların 2045 BM Sürdürülebilir Hedeflerine ulaşmasında sahip olduğu kilit rolün ortaya koyulması ve böylece daha iyi bir dünyanın gelişimine katkıda bulunmanın amaçlandığı Vizyon 2045 projesinde eğlence sektörü adına temsilci olarak seçilmiştir.

KidZania İstanbul, benimsediği sürdürülebilirlik anlayışını gerçekleştirdiği faaliyetlerle tüm paydaşları arasında da güçlendirmeyi amaçlıyor. Çalışanlarının %72'si, yönetim kadrosunun %60'ı kadın olan KidZania İstanbul'da istihdamda eşitliğe önem veriliyor. Ayrıca, çocukların eşit haklara sahip olması gerektiği bilinciyle tüm aktivitelerde, tüm yönetsel ve iletişim faaliyetlerinde cinsiyet eşitliğini savunuyor ve önceliklendiriyor. Ayrıca KidZania’da, 18 üniversiteyle yapılan anlaşmalarla uzun dönemli staj programı yürütülüyor. Stajyer olarak KidZania İstanbul’da çalışan gençler ilgili duydukları alanda işin içinde bizzat yer alarak deneyim kazanma şansı elde ediyorlar.

İlgili Haberler

Röportaj

24.03.2021

Ebru Timur: İyi niyet ve tutkunun başarıyı getireceğine olan inancım tam

En önemli kriterim; iyi niyetli ve istekli olmaları. Artık iş hayatında öğrenmeyi öğrenen, yetkinliklerini sürekli geliştirebilen kişiler fark yaratıyor.

Diğer Kurumsal Üyeler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl