Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Aylin Alpay

TAV İşletme Hizmetleri, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Aylin Alpay, TAV İşletme Hizmetleri şirketinde Pazarlama ve Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine 2003 yılında Koç Grubu’nda MT (Management Trainee) olarak başlayan Alpay, iki yıl boyunca Arçelik’te uluslararası pazarlarda satış, üretim ve ürün yönetimi rollerini üstlendi. Daha sonra 2005 yılında Samsung ile yolları birleşen Alpay, Samsung Electronics Türkiye pazarında faaliyet gösterdiği ilk yıllarda tüm ürün yönetimi ve iletişim faaliyetlerini yönetti. 2005- 2009 yılları arasında görev aldığı kurumda, marka bilinirlik sürecinde önemli projeler hayata geçirdi.

Perakende sektörünü deneyimlediği ve gıda dışı kategorilerini yönettiği satın alma fonksiyon liderliği ile Metro Cash& Carry şirketine 2009 yılında katıldı. Burada dört yıl çalıştıktan sonra 2012 yılında Sony’ye geçerek, 2017 yılına kadar çalıştı. Sony’de görüntüleme teknolojisi ürün gruplarında global çapta başarılı projelere imza atarak markanın ürün grubu bazında pazar payını önemli ölçüde artırmaya katkı sağladı.

2017-2019 yılları arasında sektör deneyimini Whirlpool bünyesinde pazarlama, satış ve müşteri deneyimi alanlarında üstlendiği yerel ve global farklı sorumluluklar ile pekiştirerek şirketin “Kadın Liderler” programına dahil olan en genç üst düzey yöneticilerinden biri oldu.

Farklı sektörlerde kazandığı deneyimi, Vodafone kurumsal iş biriminde SOHO&SME müşteri segment yöneticiliği ve aydınlatma pazar lideri Signify şirketinde Pazarlama Direktörlüğü rollerinde devam ettirdi.

2020 yılında TAV Holding bünyesine katılan Alpay, şirketin 19 farklı ülkede yer alan faaliyetlerinin dijitalleşme stratejisini oluşturma ve uygulama süreçlerine, müşteriyi odağına alan marka iletişim ve ürün hizmet yönetimine ve finansal çözümlerin yönetildiği iş süreçlerine liderlik etmektedir.

Lisans eğitimini Marmara İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Alpay, Harvard Business School ve Northwestern Kellogg School Dijital Pazarlama alanlarında farklı eğitim programlarına dahil olmuştur.

Diğer Üyeler

Pınar Eraslan

Maptriks, Head of Data Analytics & Consulting

SN Leaders Club

Cumhur Uzunoğlu

Hayat Kimya, Satış Direktörü

Melis Karatay Ebin

CarrefourSA, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü

Burcu Kılıç

Unilever, Ecommerce Manager - IC & Food

Rauf Eriş

As Deneyim, Genel Müdür

Şeyda Ünsal Erkayhan

Haribo, İnsan Kaynakları Müdürü

Özgür Yücel

Getir, Ticari Planlama Lideri

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl