Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Aylin Alpay

TAV İşletme Hizmetleri, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Aylin Alpay, TAV İşletme Hizmetleri şirketinde Pazarlama ve Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine 2003 yılında Koç Grubu’nda MT (Management Trainee) olarak başlayan Alpay, iki yıl boyunca Arçelik’te uluslararası pazarlarda satış, üretim ve ürün yönetimi rollerini üstlendi. Daha sonra 2005 yılında Samsung ile yolları birleşen Alpay, Samsung Electronics Türkiye pazarında faaliyet gösterdiği ilk yıllarda tüm ürün yönetimi ve iletişim faaliyetlerini yönetti. 2005- 2009 yılları arasında görev aldığı kurumda, marka bilinirlik sürecinde önemli projeler hayata geçirdi.

Perakende sektörünü deneyimlediği ve gıda dışı kategorilerini yönettiği satın alma fonksiyon liderliği ile Metro Cash& Carry şirketine 2009 yılında katıldı. Burada dört yıl çalıştıktan sonra 2012 yılında Sony’ye geçerek, 2017 yılına kadar çalıştı. Sony’de görüntüleme teknolojisi ürün gruplarında global çapta başarılı projelere imza atarak markanın ürün grubu bazında pazar payını önemli ölçüde artırmaya katkı sağladı.

2017-2019 yılları arasında sektör deneyimini Whirlpool bünyesinde pazarlama, satış ve müşteri deneyimi alanlarında üstlendiği yerel ve global farklı sorumluluklar ile pekiştirerek şirketin “Kadın Liderler” programına dahil olan en genç üst düzey yöneticilerinden biri oldu.

Farklı sektörlerde kazandığı deneyimi, Vodafone kurumsal iş biriminde SOHO&SME müşteri segment yöneticiliği ve aydınlatma pazar lideri Signify şirketinde Pazarlama Direktörlüğü rollerinde devam ettirdi.

2020 yılında TAV Holding bünyesine katılan Alpay, şirketin 19 farklı ülkede yer alan faaliyetlerinin dijitalleşme stratejisini oluşturma ve uygulama süreçlerine, müşteriyi odağına alan marka iletişim ve ürün hizmet yönetimine ve finansal çözümlerin yönetildiği iş süreçlerine liderlik etmektedir.

Lisans eğitimini Marmara İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Alpay, Harvard Business School ve Northwestern Kellogg School Dijital Pazarlama alanlarında farklı eğitim programlarına dahil olmuştur.

Diğer Üyeler

İrem Önal

Reckitt Türkiye, İnsan Kaynakları Direktörü

SN Leaders Club

Burak Özçam

Kimberly-Clark, Ülke Lideri

Burak Acarla

Multinet Up, Dijital Pazarlama Müdürü

Selva Akışık

RanaKaplan Akademi, ICF ACC Profesyonel Koç & Eğitmen

Kamil Engin Kayhan

L'Oréal, Parfümeri Kanal Müdürü

SN Leaders Club

Cafer Kış

Trelleborg Sealing Solutions, Genel Müdür

Derya Arslangörür Kutlu

CarrefourSA, Gurme Format Grup Satış Müdürü

Harun Beyaztaş

Pin Grup, Etkinlik Direktörü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl