Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Esat Oğuz

Reckitt Health, Satış Direktörü

WiSN Champion BoSA LiSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

18 Temmuz 1978 Muğla doğumludur. İzmir Özel Türk Koleji Fen Lisesi sonrası ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden 2000 yılında mezun olmuştur. İş hayatına Garanti Teknoloji ile başlamış, Petrol Ofisi A.Ş ile kariyer yolculuğuna devam etmiştir. Bu süre zarfında İzmir Ekonomi Üniversite’sinde MBA eğitimini tamamlamıştır.

Kısa süreli Avustralya macerası sonrası Pfizer Türkiye’de göreve başlamıştır. 6.5 yıl süren Pfizer yolculuğunda sırasıyla Ticari İlişkiler Yöneticiliği, Bölge Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Ürünleri Türkiye Satış Müdürlüğü ve Ticari İlişkiler Türkiye Departman Müdürlüğü olmak üzere farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Gerek ilaç endüstrisinde bir ilk olan “B2B merkezi sipariş yönetimi ve stok/çıkış takibi” sistemi kuruluşuna gerekse global “Building Effective Retail Capabilities” projelerine liderlik etmiştir.

Eylül 2013 itibarı ile Reckitt Benckiser ailesine Eczane Kanalı Türkiye Satış Müdürü olarak katılmıştır. Pazara Gidiş Modeli ve yetkin ekipler yaratılmasındaki kritik müdahaleleri ile bu kanalın şirketin sürdürülebilir büyümesine ciddi katkı vermesinde ve yine RB Türkiye’nin “OTC Capabilities” anlamında Gelişmekte Olan Ülkeler içerisinde Best-In-Class Ödülü’nü almasında önemli rol üstlenmiştir.

Ocak 2018 itibarı ile Satış Direktörü rolüne atanmış, RB Health’in ilaç ve kişisel bakım ürünleri portföyü ile hizmet verdiği Eczane, Parfümeri, İndirim Marketleri, Modern ve Geleneksel Kanallar ile birlikte Ticari Pazarlama Departmanı sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Evli ve Tevfik Uraz isminde bir erkek çocuk babası olan Esat Oğuz, LiSA 2021 Sağlık, İlaç Kategorisi Yılın Lideri ödülü sahibidir.

İlgili Haberler

Röportaj

06.01.2022

Röportaj

05.12.2020

Esat Oğuz: Kariyer hayatımda yüreğimin götürdüğü yere gitme cesaretini gösterdim

Hayatta matematik dışında hiçbir şeyin 100% doğru olmadığını, haklı/haksız kavramlarının göreceli olduğunu gözlemliyor ve olayları yargılamadan sadece oldukları gibi kabul etmenin, kendi zihninin patronu olabilmenin hayatın en büyük zenginliği olduğunu düşünüyorum.

Diğer Üyeler

Özge Akıncı

Hitit, Satış Müdürü

Burcu Memiş

L'Oréal, Eğitim Müdürü

SN Leaders Club

Leyal Eskin Yılmaz

Unilever, Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

SN Leaders Club

Dr. Erkan Tozluyurt

TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri, Kurucu Ortak

Ahmet Korkmaz Acar

N11.com, Yaşam Kategorisi Satış Direktörü

Yenal Gökyıldırım

MediaMarktSaturn Perakende Grubu, Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) ve MediaMarkt Türkiye, İcra Kurulu Başkanı (CEO)

Elif Kortan Sönmez

MediaMarkt Türkiye, Kurumsal İletişim Departman Müdürü

İkbal Öyke

Sales Network, Kampüs Elçisi & Marmara Üniversitesi İşletme Topluluğu

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl