Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Güliz Öztürk

Pegasus Hava Yolları, CEO

WiSN Co-chairman BoSA LiSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Güliz Öztürk, iş hayatına Türk Hava Yolları’nda başladı. 1990-2003 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmalar Müdürü, Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Alliance Koordinatörü, Satış ve Pazarlama Başkanı olarak görev aldı. Bu süre zarfında ilk ortak kodlu uçuşların başlatılması, alliance projelerinin yürütülmesi, sadakat programının ve banka kart programının lansmanı, ilk web sitesinin kurulumu ve web üzerinden bilet satışın hayata geçirilmesi gibi önemli projeleri yönetti. 2003-2005 yılları arasında, Ciner Holding’de sırasıyla Turizm ve Havacılık Bölümü Havacılık Projeleri Koordinatörü ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

2005 yılında tarifeli uçuşların başlatılması için Tarifeli Uçuşlar Müdürü olarak Pegasus Hava Yolları’na katıldı. 2008 yılında Satış Direktörü pozisyonuna getirildi. 2010 yılında Satış, Network Planlama, Pazarlama, Gelir Yönetimi ve Ücret, Kargo, Misafir Deneyimi departmanlarından oluşan Ticaret biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan ve 12 yıl boyunca bu önemli görevi üstlenen Güliz Öztürk, Mayıs 2022 itibarıyla Pegasus Hava Yolları CEO’su olarak görev yapıyor.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olan Güliz Öztürk, 2018 yılında Columbia Business School’da Advanced Management Programı’nı tamamladı. Özyeğin Üniversitesi Havacılık Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olan Güliz Öztürk; aynı zamanda Sales Network platformunda, şirketlerin satış bölümlerinde kadın ve erkek dengesini sağlamak misyonuyla çalışan Women in Sales Network (WiSN) sosyal projesinde Eş Başkan olarak yer alıyor.

İlgili Haberler

Haber

05.03.2024

Haber

18.02.2022

Röportaj

09.02.2022

Etkinlik Videosu

Premium 15.10.2021

Röportaj

15.01.2021

Güliz Öztürk: Geleceği, cinsiyet dengesinin konu olmaktan çıktığı, kadın-erkek yerine insan olarak var olduğumuz bir dünya şeklinde hayal ediyorum

Amacımız, satış alanında kadın ve erkek dengesini sağlamak amacıyla kadınlarda ve şirketlerde farkındalık yaratmak.

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Ümre Ak

Ayakkabı Dünyası, Pazarlama Müdürü

Cem Gönencen

Logo Yazılım, Yurt Dışı Satış Müdürü

Murad Serttaş

Octapull, Satış Direktörü

SN Leaders Club

Serda Gökgör

Safilo, Ülke Müdürü

Hande Aydın

L'Oréal Profesyonel Ürünler Divizyonu, Commercial Director

Erdem Demir

Ayakkabı Dünyası, Saha Destek Müdürü

Leyal Eskin Yılmaz

Unilever, Arap Yarımadası’ndaki (Arabia) Kişisel Bakım işinden Sorumlu İş Lideri ve Türkiye & Orta Doğu bölgesinde (METR) Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Lideri

SN Leaders Club

Serdar Ersoy

DeFacto, Alternatif Satış Kanalları ve iş Geliştirme Genel Müdürü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl