Network / Üye Profili

Neslihan Nigiz Ulak

Barry Callebaut, Türkiye Genel Müdürü

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Neslihan Nigiz Ulak Robert Kolej & Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onurla mezun olmuştur. Ayrıca CIMA (Uluslararası Yönetim Muhasebesi) ve Insead Women Leadership sertifikalarına sahiptir.

1999 yılında Unilever Türkiye’de, Dondurma kategorisinde finans bölümünde management trainee olarak iş hayatına atılmış ve 19 yıl boyunca finans, tedarik zinciri ve satış departmanlarında çeşitli görevler ve sorumluluklar almıştır. Unilever’deki finans alanındaki ilk beş yılın ardından, S&OP projesinin başına getirilmiş ve UL Türkiye için talep planlama departmanını kurmuştur.Daha sonra satışa geçerek, uluslararası müşterilere bakmış ve 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuştur. Bu görevden sonra 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev almıştır. Son olarak Unilever’de Modern Ticaret Satış Direktörü olarak çalışmakta idi.

Nisan 2018’de Barry Callebaut ailesine katılmıştır. Dünyanın en büyük çikolata ve kakao üreticisi olan Barry Callebaut’un Türkiye’de artan yatırımlarına ve her geçen gün büyüyen ekibine liderlik eden ilk genel müdür olmaktan büyük onur ve gurur duymaktadır.

Neslihan Nigiz Ulak, kadınların güçlenmesinin savunucusu olarak tüketici ürünleri sektöründeki kadın ve erkeklere eşit fırsatlar sağlamayı amaçlayan dijital platform “EVEN” in kurucularından biridir. Aynı zamanda Leadnetwork Türkiye’nin yönetim kurulundadır. Kendisi evli ve bir çocuk annesidir.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

Murat Selman Başar

L’Oréal Türkiye, Satış Direktörü & Tüketici Ürünleri Bölümü

Alp Söğütlügil

Domino's Türkiye, Franchise Operasyonları Direktörü

CSO Club

Hatice Uğur

Beta Tea, İstanbul Müdürü

Özge Akıncı

Hitit, Satış Müdürü

CSO Club

Kazım Çimen

Flo, Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi

Fatih Yedikardeş

Daiichi Sankyo, Genel Müdür

Mustafa Başar

Uçantay Gıda, İş Geliştirme Direktörü

CSO Club

Yiğit Özalpay

Pasentis, İş Geliştirme ve Organizasyon Müdürü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl