Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Neslihan Nigiz Ulak

La Lorraine, Türkiye Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkan Yardımcısı

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Neslihan Nigiz Ulak Robert Kolej & Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onurla mezun olmuştur. Ayrıca CIMA (Uluslararası Yönetim Muhasebesi) ve Insead Women Leadership sertifikalarına sahiptir. Toplam 23 senelik bir B2C & B2B tecrübesi vardır.

1999 yılında Unilever Türkiye’de, Dondurma kategorisinde finans bölümünde management trainee olarak iş hayatına atılmış ve 19 yıl boyunca finans, tedarik zinciri ve satış departmanlarında çeşitli görevler ve sorumluluklar almıştır. Unilever’deki finans alanındaki ilk beş yılın ardından, S&OP projesinin başına getirilmiş ve UL Türkiye için talep planlama departmanını kurmuştur.Daha sonra satışa geçerek, uluslararası müşterilere bakmış ve 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuştur. Bu görevden sonra 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev almıştır. Unilever’deki son görevinde Modern Ticaret’in başında yer almıştır.

Ulak, Nisan 2018’de Barry Callebaut ailesine katılmıştır. Dünyanın en büyük çikolata ve kakao üreticisi olan Barry Callebaut’un Türkiye’de artan yatırımlarına ve her geçen gün büyüyen ekibine liderlik eden ilk genel müdür olmaktan büyük onur ve gurur duymuştur. Kurulan A-Takımı, artan müşteri sayısı ve sürdürülebilir inovasyonlar sayesinde BC Türkiye 4 yıl içerisinde çok önemli başarılara imza atmıştır. Bu başarılar 2020 yılında CEO Antoine de Saint-Affrique tarafından verilen küresel "Tutku Ödülü"nü almasını sağlamıştır. Eskişehir AR-GE tesisi ve İstanbul Çikolata Akademisinin relansmanı da bu dönem içerisinde tamamlanmıştır. Kendisi bu görev sırasında EEMEA Bölgesi'nin yönetim kurulunda oturmuş ve aynı zamanda Barry Callebaut Diversity&Inclusion Konseyi’nde bölgesini temsil etmiştir.

Şubat 2022 itibariyle girişimciliğe adım atan Ulak, Sobrinus Danışmanlık ve Eğitim A.Ş.’inin kurucu ortağı olarak iş hayatına devam etmektedir. Bunun yanısıra La Lorraine Türkiye Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

Neslihan Nigiz Ulak, kadın istihdamının artması ve iş hayatında kapsayıcı politikaların hayata geçirilmesi adına on yılın üstünde çalışmakta ve katkı sunmaktadır. Bu amaçla tüketici ürünleri sektöründeki kadın ve erkeklere eşit fırsatlar sağlamayı amaçlayan dijital platform “EVEN” in kurucularından biridir. Aynı zamanda LEAD Network Türkiye’nin yönetim kurulundadır. TÜKD Ataşehir Şube Başkanıdır. YANINDAYIZ Derneği, Sales Network ve Women in Sales platformlarına üyedir. Kendisi evli ve bir çocuk annesidir.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Fatih Yılmaz

Arçelik, Kıdemli Ülke Satış Müdürü

SN Leaders Club

Burcu Civelek Yüce

Akbank, Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı

Emre Aktürk

Sales Network, Kampüs Elçisi & AIESEC Türkiye Partnerlik Gelişim Menajeri

Gül Bilgin Mokan

Multinet Up, Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı

Janset Ekin Ak

Sales Network, Kampüs Elçisi & Bilkent Üniversitesi, Operational Research Kulübü

Burcu Çalışkan Akdağ

Borusan Cat, Global Dijital Pazarlama ve E-ticaret Lideri

Kostas Vlachos

Haribo, Managing Director Turkey & Developing Countries

Zekeriya Yaşar Ertem

Bel Group, Türkiye Distribütör Satış Müdürü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl