Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Neslihan Nigiz Ulak

La Lorraine, Türkiye Orta Asya ve Kafkasya Bölge Yönetim Kurulu Başkanı

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Neslihan Nigiz Ulak Robert Kolej & Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onurla mezun olmuştur. Ayrıca CIMA (Uluslararası Yönetim Muhasebesi) ve Insead Women Leadership sertifikalarına sahiptir. Toplam 25 senelik bir B2C & B2B tecrübesi vardır.

1999 yılında Unilever Türkiye’de, Dondurma kategorisinde finans bölümünde management trainee olarak iş hayatına atılmış ve 19 yıl boyunca finans, tedarik zinciri ve satış departmanlarında çeşitli görevler ve sorumluluklar almıştır. Unilever’deki finans alanındaki ilk beş yılın ardından, S&OP projesinin başına getirilmiş ve UL Türkiye için talep planlama departmanını kurmuştur.Daha sonra satışa geçerek, uluslararası müşterilere bakmış ve 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuştur. Bu görevden sonra 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev almıştır. Unilever’deki son görevinde Modern Ticaret’in başında yer almıştır.

Ulak, Nisan 2018’de Barry Callebaut ailesine katılmıştır. Dünyanın en büyük çikolata ve kakao üreticisi olan Barry Callebaut’un Türkiye’de artan yatırımlarına ve her geçen gün büyüyen ekibine liderlik eden ilk genel müdür olmaktan büyük onur ve gurur duymuştur. Kurulan A-Takımı, artan müşteri sayısı ve sürdürülebilir inovasyonlar sayesinde BC Türkiye 4 yıl içerisinde çok önemli başarılara imza atmıştır. Bu başarılar 2020 yılında CEO Antoine de Saint-Affrique tarafından verilen küresel "Tutku Ödülü"nü almasını sağlamıştır. Eskişehir AR-GE tesisi ve İstanbul Çikolata Akademisinin relansmanı da bu dönem içerisinde tamamlanmıştır. Kendisi bu görev sırasında EEMEA Bölgesi'nin yönetim kurulunda oturmuş ve aynı zamanda Barry Callebaut Diversity&Inclusion Konseyi’nde bölgesini temsil etmiştir.

Neslihan Nigiz Ulak, Haziran 2022'den bu yana La Lorraine Türkiye & Kafkasya Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış ve şirketin her alanda stratejik dönüşümüne liderlik etmiştir. Kendisi Aralık 2023 itibariyle La Lorraine Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Şubat 2022 itibariyle girişimciliğe de adım atan Ulak, Sobrinus Danışmanlık ve Eğitim A.Ş.’inin kurucu ortağı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Bunun yanısıra Ulak, kadın istihdamının artması ve iş hayatında kapsayıcı politikaların hayata geçirilmesi adına on beş yılın üstünde çalışmakta ve katkı sunmaktadır. LEAD Network Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Bu amaçla tüketici ürünleri sektöründeki kadın ve erkeklere eşit fırsatlar sağlamayı amaçlayan dijital platform “EVEN” in kurucularından biridir. Sales Network ve Women in Sales platformlarına üyedir. TÜKD Ataşehir Şube Başkanıdır. Kendisi evli ve bir çocuk annesidir.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

Tunca Baran Bütün

Borusan Cat, Sürdürülebilirlik Lideri

Özgür Haslan

L’Oréal Türkiye Tüketici Ürünleri Divizyonu, Satış Direktörü

SN Leaders Club

Şükrü Çetinkaya

Groupe SEB, Satış Direktörü

Gamze Mengüç Sunel

CarrefourSA, Saha İnsan Kaynakları Özlük Bordro Çalışma İlişkileri Grup Müdürü

SN Leaders Club

Dr. Yılmaz Yaman

Tohum Holding & Vitago, Genel Müdürü

SN Leaders Club

Mustafa Başar

Uçantay Gıda, İş Geliştirme Direktörü

Gürkan Çayhan

Unilever, Net Gelir Yönetimi Direktörü

SN Leaders Club

Murat Yılmaz

HSBC, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Satış ve Şube Ağı Grup Başkanı

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl