Network / Üye Profili

Pınar Eraslan

Maptriks, Head of Data Analytics & Consulting

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

1984 doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama mezunu olup yine aynı üniversitede
Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Öğrenciliği döneminde bir süre Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine İskoçya / Forestry Commision'da veri toplama ve lokasyon verisi üretme üzerine çalışmalar yaptı. Data Analitiği üzerine çeşitli eğitimler aldı ve konferanslara katıldı.

2008 yılında Doğan Holding ve Seat Pagina Gialle şirket ortaklığının bir girişimi olan Bravoo şirketinde lokasyon tabanlı coğrafi veri içeriği oluşturma ve veri analizi çalışmalarında bulundu.

2009 yılında gelen bir teklif üzerine İtalyan Konsolosluğu bünyesinde çalışarak Konsolosluk özelinde Afet Acil Eylem Planı geliştirdi.

2011 yılından bu yana Maptriks şirketinde çeşitli bölümlerde çalışmıştır. Farklı sektörlerde Coca-Cola, Nestlé, Anadolu Efes, Imperial Tobacco, Unilever-Algida, Fritolay/Pepsico, PMI UK, Tuborg, Adel, Watsons, Koçtaş gibi firmalarla Lokasyon ve Data Analitiği üzerine pek çok iş geliştirdi.

2017 yılı itibariyle Maptriks şirketinde FMCG Müşteri Destek ve İş Geliştirme projelerinde bulundu. FMCG sektörü içerisinde farklı ürün kategorilerindeki bölümlerle birlikte satışın lokasyon ile olan ilişkisinin araştırılması ve buna göre operasyonel süreçlerinin planlanması aşamalarında görev aldı. Farklı kategorilerdeki ürünlerin Türkiye genelinde dağıtım planlamasının nasıl yapılması gerekliliği ile ilgili çözümler üretti. Hedef kitleye yönelik segmentasyon çalışmaları ile birlikte aktif olarak sahada satışların arttırılmasına yönelik sonuçlar üretmiştir. 2019 yılında TUAD üyesi olmuştur.

2019 yılından bu yana Maptriks şirketinde Data Analitiği bölümünün yöneticiliğine getirildi. Halen Lokasyon Analitiği ve İş Zekası çözümleri üzerine danışmanlık projelerine katılmakta ve patentli ürünler üretmektedir.

Diğer Üyeler

Esra Soylu Gayretli

Logo Yazılım, Bulut Çözümler Satış ve İş Geliştirme Müdürü

Murat Esen

Lila Kağıt, Ulusal Kanal Satış Müdürü

Hasan Yılmaz

Solarçatı, Pazarlama Direktörü

SN Leaders Club

Volkan Yıldız

L’Oréal Türkiye Tüketici Ürünler Divizyonu, Genel Müdürü

Ece Erkut Yurdakul

Bel Group, Ulusal Kanal Müdürü

Umut Can Bozok

Ekspres Lastik, Yönetici Ortak

SN Leaders Club

Filiz Yalın

NielsenIQ, Müşteri İş Ortağı

Gürkan Çayhan

Unilever, Net Gelir Yönetimi Direktörü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl