Network / Üye Profili

Ufuk Tarhan

M-GEN, CEO & Fütürist & Ekonomist

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

ODTÜ Ekonomi Mezunudur. Uzun yıllar, çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmış, En Başarılı, En İnovatif, En Yaratıcı, En Gelecekçi İş Kadını Ödülleri almıştır. Fütüristler Derneği’nin ilk kadın başkanı olan Tarhan, 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür. Türkiye’nin ilk ve en fazla talep gören kadın Fütürist konuşmacısı, moderatörü olmasının yanı sıra kurumlara ve markalara gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri ve projeler tasarlar.

Forbes Dergisi Internet sitesindeki“ En etkili 50 Kadın Futurist”ve Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listelerindeki tek Türk olan Tarhan, yüksek sayıda takipçiye sahip bir influencer ve blogger’dır. İş dünyası ve gelecek odaklı çeşitli dergilere, online platformlara köşe yazarlığı yapmakta, sosyal medyayı oldukça aktif ve etkin kullanmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde 57 yaşında “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında yüksek lisans yapan Tarhan, ODTÜ'de ve çeşitli Üniversitelerde Gelecek dersleri de vermiştir. Yüksek Lisans tez konusu, kitabıyla aynı adı taşıyan “T-İnsan’dır”.

Yurt içinde ve dışında fütürizm üzerine çalışan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenmiş, Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Fütürist Dr. Verne Wheelwright’ın
“O Senin Geleceğin – It’s your Future kitabının önsözünü yazmış, Türkçeye tercümesine katkı vermiştir. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek”, Kişisel Gelecek Planlaması Çalışma Kitabı, herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü sahibi “T-İnsan” ve son olarak da “Yarının İşini Yarına Bırakma” kitaplarının yazarıdır.

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Akgün Karlıbel

Maptriks, CEO & Managing Partner

SN Leaders Club

Bilgehan Çevik

Unilever Türkiye, Satış ve Müşteri Geliştirme Lideri ve Orta Asya Genel Müdürü

Şevket Eray Bakır

L'Oréal, Geleneksel Kanal Satış Müdürü

Burcu Sönmezyalçın Döker

MediaMarkt Türkiye, İcra Komitesi Üyesi ve Hukuk & Uyumluluk & Veri Koruma Direktörü

Nur Diken

Ekmob SFA, Head of Sales Enablement

Gürkan Çayhan

Unilever, Net Gelir Yönetimi Direktörü

Filiz Yalın

NielsenIQ, Intelligent Analytics- Head of Assortment and Space Optimization Business

Tuba Sarıhan

Sales Network, Kampüs Elçisi & Yıldız Teknik Üniversitesi, İşletme Kulübü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl