11.08.2021

Mert Aslan: Bir insanın gülümsemesi enerjinin başlangıcıdır

İlham Verenler sohbetlerine devam ediyoruz. Bu haftaki konuğumuz As Grup İcra Kurulu Başkanı Mert Aslan.

İsterseniz önce bir teşekkür ile başlayalım. Hayatınızda birine teşekkür edecek olsanız bu kim olurdu ve neden?

Ayhan Aslan & Nermin Aslan

Sevgili babam Ayhan Aslan, çocukluğumdan beri göstermiş olduğu rol model ile beni her zaman ticarete hazırlamıştır. Babamın, çocukluğumda gözlemlediğim ve o yaşta algıladığım başarıları; beni enerji sektöründe ilerlemeye ikna etmişti. İş hayatımda her zaman örnek aldığım babama ve eğitim hayatım ile ilgili büyük emekleri bulunan anneme teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizce sizi diğer herkesten farklılaştıran özellikleriniz neler?

Girişimci ruhum ve asla vazgeçmemem, beni farklılaştıran özelliklerimden diyebiliriz.

Satış dünyasında olmak sizin için bilinçli bir tercih miydi?

Bilinçli bir tercih olmasından daha çok, ailedeki son üç neslin tüccar olması benim de ticareti seçmemdeki en büyük nedendir. Küçük yaşlarda; yaşadığımız yerde, babamdan aldığım borcu sermaye yaparak kurmuş olduğum market ile ilk paramı kazandım. Satış dünyasında olmamın birinci nedeni ilk kazancımın vermiş olduğu heyecan ve zevktir.

Gençlere satış mesleğini tavsiye eder misiniz, neden?

Kesinlikle! Satış haricinde herhangi bir iş yaptığınızda çevreniz sınırlı kalabilir ancak satışta bu çevreyi genişleterek farklı insanlar ile çalışma ve tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Satış mesleğini tavsiye etmek ile birlikte, insanlar ile iletişimde olabilecek her çalışma alanının gençlerin kişisel gelişimine ve meslek hayatına büyük katkıda bulunacağını düşünüyorum. Onlara sanal arkadaşlığı değil gerçek ilişkiler ve gerçek insanlar ile tanışmalarını öneriyorum.

Ekibinize alacağınız kişilerde nelere dikkat edersiniz?

Tartışmasız, koşulsuz enerjiye inanırım. Bir insanın gülümsemesi enerjinin başlangıcıdır; bu başlangıcın her türlü başarıyı getireceğine inanıyor ve seçimlerimde ön planda tutuyorum. Aynı zamanda bir birey kendine koşulsuz güvenmelidir.

Pandemi öncesi ve sonrasını ele alırsak bu sürecin sonunda hayatınızda, bakış açınızda neler değişti?

Bir arada çalışmak, tüm ekiplerimiz ile birbirimize enerji vermemizi sağlıyor ve yüz yüze toplantılar, etkinlikler hepimizin işimize olan bağlılığını arttırıyor. Hali hazırdaki alt yapımız; uzaktan çalışma modeline zaten elverişli konumda idi ve bu süreci başarı ile tamamladık. Salgın ile birlikte yüz yüze iletişim ve etkileşimin değerini bir kez daha anlamış olduk.

SALES NETWORK Topluluğu için neler söyleyebilirsiniz? Bugünü nasıl görüyorsunuz, gelecek için neler öneriyorsunuz?

Sosyal ağın dijital dönüşüm hikayesini zevkle izlediğim, kişilere her zaman değer veren ve değer katan bir topluluk olduğunu gördüğüm bir platform Sales Network. Dijital dönüşümü yaşadığımız çağda sosyalleşmenin Sales Network tarafından hayata geçirilmesinin; kadınlar, gençler için ve toplumun her alanında fayda sağlayacağını düşünüyorum.

CSO Club

Mert Aslan

AS Grup, İcra Kurulu Başkanı

Diğer Röportajlar

Röportaj

29.11.2021

Röportaj

23.11.2021

Röportaj

16.11.2021

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl