17.09.2022

Mindfulness Workshop

  • MINDFULNESS WORKSHOP

Bu sene “Daha iyi bir dünya” temasıyla gerçekleştirdiğimiz Sales Network Summit’te bir yenilik de eş zamanlı gerçekleştireceğimiz workshoplar.

Studio Canlı Kurucu Ortak Erhan Ali Yılmaz ve Rana Kaplan Competence Academy Kurucusu Rana Kaplan “Mindfulness” workshopu ile katılımcılarla bir araya geliyor.

İlham veren konuşmacılar, workshoplar, birbirinden farklı sahneler ve etkinliği renklendirecek yarışmaların olduğu Sales Network Summit’e katılım için contact@salesnetwork.net adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mindfulness nedir?
Bu paragrafı okuduktan sonra gözleriniz sayfadan uzaklaştırın ve bakışlarınızı yakındaki bir yere yöneltin. Masanızdaki bir elma olabilir mesela. O elmaya etiketleri bir tarafa bırakıp ilk defa bir elma görüyormuşçasına taze bir dikkatle bakın. Renklerine ve üzerindeki şekillere bakın. Sonra kokusuna dikkatinizi yöneltin. Nasıl kokuyor? Her bölgesi aynı mı kokuyor yoksa farklı mı? Sonra bir ısırık alın. Ağzınızda ilk hangi bölge elmanın tadını aldı. Tatlı mı ekşi mi? Bir ısırık daha alın ve ilk aldığınız tat ile karşılaştırın. Elmanın her yerinde tadı aynı mı yoksa ufak tefek nüanslar var mı? iste bu yaptığınız pratik, yani elmaya yargılayıcı olmayan objektif bir şekilde bakma ve deneyimleme mindfulness pratiğine bir örnek olabilir. Tıpkı elmaya yeni gözlerle yaklaşmanız gibi, olaylara, düşüncelere ve alışkanlıklara da yeni ve yargısız gözlerle yaklaşma becerisi geliştirdiğimiz zaman, bizi kısır döngüye sokmuş bazı alışkanlıkları görebilme kapasitemiz artar. Bu da mindfulness tekniğinin hayat kalitemizde muazzam fark yaratabilme potansiyelinin temelini oluşturur.

Erhan Ali Yılmaz

Studio Canlı, Kurucu Ortak

SN Leaders Club

Rana Kaplan

Rana Kaplan Competence Academy, Kurucu

Paylaşma Seçenekleri

Diğer Haberler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl