Network / Kurum Profili

Arçelik

Perakende

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Hakkında

Koç Holding bünyesinde, dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik, 1955 yılında kuruldu. Fortune 500’e göre dünyanın en büyük 500 şirketi arasında yer alan, yurt içi ve yurt dışında lider pozisyonlar elde eden Koç Holding, enerji, otomotiv, dayanıklı tüketim, finans başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteriyor.

Arçelik bugün; dünya çapında 40.000’in üzerinde çalışanı, 9 ülkede 28 üretim tesisi, 48 satış ve pazarlama ofisi ve 12 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus, Dawlance ve Voltas-Beko) 146 ülkede ürün ve hizmet sağlıyor.

Dünya’da en fazla Ar-Ge yatırımı yapan ilk 2500 firma listesindeki 7 Türk şirketinden birisi olan Arçelik, 29 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi, 2000’in üzerinde Ar-Ge çalışanı, uluslararası olarak 3000’in üzerinde tescilli patenti ile Dünya Patent Ligi’nde 10 yıldır ilk 200’de yer alan tek Türk Şirketi. Arçelik, “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonu doğrultusunda, küresel varlığını her geçen gün güçlendirmeye, her türlü kaynağı en verimli şekilde kullanarak çevreye uyumlu yenilikçi, teknolojiler gerçekleştirmeye devam ediyor ve tüm süreçlerinde sürdürülebilirlik bilinciyle hareket ediyor. Şirket, yenilikçilik, teknoloji, tasarım ve üretim tesisleri ile pek çok alanda ulusal ve uluslararası ödüllerin sahibi. 30 yılın üzerinde Ar-Ge çalışmaları ile ulaştığı teknolojik seviyenin sonucu olarak enerji ve su verimliliği, ses seviyesi alanlarında, sınıfının en iyi ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.

Arçelik 66 yıllık bilgi ve birikimiyle, faaliyet gösterdiği ülkelerde istihdam, büyüme ve katma değer yaratarak sağladığı ekonomik faydanın yanı sıra, toplumsal ve çevresel konularda da öncü faaliyetleriyle “sürdürülebilir gelişim” için çalışıyor.

Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında 71 kadın girişimciyle ticari anlaşma yapılarak Beko perakende ağına 78 tane yeni mağaza eklenmiştir. Kadın girişimciler tarafından açılan Beko mağazaları toplam 433 milyon TL perakende ciro ile ülke ekonomisine katkı sağlamış ve yarısından fazlası kadın olmak üzere toplam 280 kişiye istihdam yaratmıştır. Kadın girişimcilerin açtığı mağazalardaki kadın çalışan oranı %50.

Diğer Kurumsal Üyeler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl