Network / Kurum Profili

Yıldız Holding

Holding

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Çalışan Sayısı

55799


Hakkında

Yıldız Holding’in “Fırsat Eşitliği” vizyonu

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de “işimizin geleceği” hızla değişiyor. Bu dönüşümün şifrelerini doğru okumak istiyorsak, tüm yatırımlarımızı her şeyden önce “insana” yapmamız gerektiğini biliyoruz.

Yıldız Holding’i, özellikle kadın çalışanların kendileri için bir kariyer hedefi olarak görmesi ya da kendilerini en üst noktaya taşıyan ve engelleri ortadan kaldıran bir organizasyon olarak tercih ediyor olması bizim en büyük hedeflerimizden biri.

Yıldız Holding’de kadınların iş hayatında ve toplumun her alanında güçlenmesi en önemli sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Kadının iş hayatında ve toplumun her alanında güçlenmesi Türkiye ekonomisi için de büyük önem taşıyor.

Bugün Yıldız Holding’de, 70’in üzerinde farklı ülkenin pasaportuna sahip çalışanlarımızla 130’u aşkın ülkede, yaklaşık 65 bin çalışanımızla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kadın çalışanlarımızın oranı toplam çalışan sayımızın yüzde 37’sini oluşturuyor.

Türkiye’de yönetim kurullarımızda 7 kadın üyemiz bulunuyor, bu da sadece Türkiye’de kadın yönetim kurulu üyelerimizin oranının yüzde 12 olduğu anlamına geliyor. Tüm dünyada ise farklı şirketlerimizdeki üst düzey kadın liderlerimizle bu oran yüzde 20’leri aşıyor. ILO’nun 2015 yılında iş hayatında ve yönetimde kadınların durumunu sunmak için yaptığı araştırmaya göre, dünya genelinde yönetim kurulu üyelerinin yalnızca %19'unu kadınlar oluşturuyor.

Yıldız Holding Kadın Platformu

Kadınlara yönelik çalışmalarımızın daha da somutluk kazanması ve bu çalışmaları tek bir çatı altında toplamak amacıyla 2021’in Mart ayında Yıldız Holding Kadın Platformu’nu hayata geçirdik.

Bu platformla kadınların daha fazla ekonomiye dahil olmasını sağlamayı ve şirketlerimizde her kademede daha aktif rol ve üst düzey pozisyonlarda görev almasına yönelik çalışmalarımızı hızlandırmayı hedefliyoruz.

Diğer Kurumsal Üyeler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl