Network / Üye Profili
CSO Club

Ahmet Gürkan Ergenekon

Ayakkabı Dünyası, Genel Müdür

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Gürkan Ergenekon; Saint-Benoit Fransız Erkek Lisesinden sonra İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu, sonrasında aynı bölümde yüksek lisans yaptı. İş hayatına 1993 yılında Alcatel-Teletaş’ta Ar-Ge mühendisi olarak başladı. Türkiye ve Belçika’da görev yaptıktan sonra 1995 yılından itibaren bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe satış ve pazarlama alanında çalıştı. Türkiye’de telekom sektörünün serbestleşmesi sürecinde Sabancı Telekom ve İşNet’te üst düzey yönetici olarak bulundu. 2007 yılı sonunda Esas Holding’e katıldıktan sonra ve 2010-2015 yılları arasında Esas Holding’in özel sağlık sektörü alanındaki tüm yatırımlarını içeren Medline Sağlık Grubu CEO’su olarak görev yaptı. 2015-2020 yılları arasında Esas Private Equity’de Direktör olarak çalışmanın yanı sıra Medline Acil Sağlık ve Medline Adana Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. 2020 Nisan ayından bu yana Ayakkabı Dünyası CEO’su olarak görev yapmaktadır.

İş dışında çok iyi bir Fenerbahçeli, tutkulu bir hayvansever ve iyi bir koleksiyonerdir. Ayrıca ailesiyle tatil yapmak, farklı ülkelere seyahat etmek, su kayağı yapmak en büyük keyifleri arasındadır. Gürkan Ergenekon 25 yıldır Fenerbahçe ile ilgili sporun her alanında birçok konuda gerek taraftar derneği gerek kulüp bazında görev almıştır. Diğer taraftan eşi, oğlu ve kızıyla birlikte, arabasının bagajında her zaman tüylü dostlar için maması olan bir kişidir. Ayrıca çok küçük yaşlardan gelen merakla, PTT filateli servisine üyeliği olan pul ve para koleksiyoneridir.

İlgili Haberler

Röportaj

04.08.2021

Ahmet Gürkan Ergenekon: Never make a big decision without a woman at the table

21. yüzyılda artık kadının iş hayatındaki katkısının ne kadar önemli olduğunu konuşmak bana çok anlamsız geliyor, aksini düşünen toplumlar bu dünyanın kaybedenleri olmaya mahkûm.

Diğer Üyeler

Aydın Tufan Tekin

Vestel, Uluslararası Bölge Satış Müdürü

Cezmi Kılıç

Talia Zeytinyağı Gıda, Firma Ortağı

İkbal Öyke

Sales Network, Kampüs Elçisi & Marmara Üniversitesi İşletme Topluluğu

CSO Club

Rana Kaplan

RANAKAPLAN Akademi, Kurucu

Kemal Arslankeçecioğlu

Univera, Satış Müdürü

Ümre Ak

Ayakkabı Dünyası, Marka ve İletişim Müdürü

CSO Club

Çağatay Güven

AnadoluNet İletişim, Genel Müdür

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl