Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Melih Evcimen

Market General Manager WEST, Mars CEAB & Turkey

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Koç Özel Lisesi mezuniyetinin ardından İTÜ Çevre Mühendisliğini bitirdi. Türk eğitim sisteminin kurbanı her Türk genci gibi yanlış mesleği seçtiğini anladı ve MBA eğitimi aldı. Koç Üniversitesi ve SDA Bocconi’den mezun olduktan sonra müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) üzerine bir danışmanlık firmasında görev aldı. 2003 yılında CRM, etkinlik organizasyonu, pazarlama çözümleri ve e-ticareti bir araya getirerek e-biletleme alanında yenilikçi bir girişimde liderlik aldı.

2006 yılında Goodyear’a katıldı. 8 yıl boyunca çeşitli görevlerde pazarlamanın tüm alanlarında görev aldı. Goodyear Türkiye’nin sahaya gidiş modelinin yeniden yapılanması kapsamında “Stratejik Marka ve Ürün Portföyü” projesini yöneterek 2009 yılında “President Award” ile onurlandırıldı. Aynı projeye daha sonra Merkez Avrupa ve Doğru Avrupa bölgeleri için de liderlik etti. 2012 ve sonrası Pazarlama Müdürü olarak yeni kanal konseptlerinin geliştirilmesi ve organizasyonel değişimler görev aldığı diğer önemli projeler oldu.

2014 yılında Mars Türkiye’ye Evcil Hayvan Mama Kategorisi Satış ve Pazarlama Direktörü olarak katılarak mama kategorisinin uzun dönemli stratejisinin ve organizasyonunun oluşturulması görevini aldı. Halihazırdaki görevinde de sorumlu olduğu mama kategorisi ile gönül bağı başlamış oldu.

2016 yılında Geleneksel Kanal Satış Direktörü olarak sahaya gidiş modelinin dönüşümünü yönetti.
2017 yılında Mars CEAB&Turkey (Merkez Avrasya Belarus ve Türkiye) bölgesinde Türkiye’den sorumlu Satış Direktörü olarak Türkiye’nin yeni iş modeline geçişine liderlik etti. Yeni iş modeli kapsamında çalışan bağlılığı, kategori öncelikleri, kanal ve organizasyonel yapılanma, sistem entegrasyonu, finansal kontrol gibi pek çok olumlu dönüşüm gerçekleştirildi.

2020’den bugüne aynı bölgede Belarus, Türkiye, Kafkaslar ve Moldova’dan sorumlu Bölge Direktörlüğünü yürütmektedir. Halihazırda Mars CEAB&Türkiye’nin 5 yıllık stratejik planlamasını yönetmektedir. Yeni yatırım ülkelerinin, yeni kategorilerin ve d-com kanalının liderliğini yapmaktadır.

Tüm çalışanların ideallerine odaklı, destekleyici ve arkadaşça liderlik etmeye gayret gösterir. Önce amaç ve hedefi belirleyip iş birliğine dayalı, karşılıklı güveni esas alan ortak takım çalışmalarına değer verir. Her cevabı bilmediğinin farkında, yeni tecrübelere ve sürekli öğrenmeye açıktır.

Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. İş hayatında edindiği yönetimsel becerilerin evde etkisinin her zaman “0” olacağını her gün tecrübe etmektedir.

Diğer Üyeler

Barış Sönmez

DeFacto, Retail & Marketing General Manager

SN Leaders Club

Burcu Manay

Manay CPA, Yönetici Ortak

Nilgün Keleş

Sertrans Logistics, Yönetim Kurulu Başkanı

Tuğçe Nadire Karataş

iPara, Kıdemli Pazarlama Müdürü

SN Leaders Club

Tansu Tüyel

Netaş, Kurumsal Pazarlar Kıdemli Satış Direktörü

Özge Akıncı

Hitit, Satış Müdürü

Mustafa Tarhan

Getir, Head of Category Purchasing

SN Leaders Club

Soydan Yıldız

Hero Baby, Ülkü Müdürü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl