Network / Üye Profili

Mustafa Karaken

Reckitt Hijyen, Türkiye Ticari Pazarlama Departman Müdürü

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

ODTÜ İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezunu olan Mustafa Karaken, Procter&Gamble Türkiye Satış departmanında yerel zincirlerden sorumlu satış temsilcisi olarak kariyerine başladı. Bu görevde geçirdiği sürede farklı bölgeler ve kültürlerde satışın temellerini öğrenme fırsatı buldu.

Bir dönem görevine Geleneksel Kanal Satış Müdürü olarak devam etti. Bu görevinde hem kapsam arttırımı hem de arttırılan kapsamın kalitesini arttırmayı hedefleyen Global Altın Nokta Programı’nı Türkiye’de uyguladı.

Kariyerine İndirim Marketleri kanalında A101, Dia ve BIM’den sorumlu satış müdürü olarak devam ederken şirketin büyüyen bu kanaldaki iş payının geliştirilmesini sağladı.

Şirketin en büyük kategorisi olan Kumaş Bakım’dan sorumlu olarak sıvı deterjan kategorisinin pazara sunulması sürecini yönetti. Aynı kategoride görevine kategori direktörlüğü yaparak devam etti. Stratejik planlama ve uygulamalarıyla liderlik ederek şirketin uzun süre sonra deterjan kategorisinde liderliği almasında aktif rol oynadı.

Kariyerinin ilerleyen zamanlarında İndirim Marketleri Kanalı Satış Direktörlüğü görevine getirildi. Bu kanalda daha önceki tecrübelerinden de faydalanarak şirketin ürün listelemelerini arttırdı ve toplam şirket cirosuna ciddi oranda katkı sağladı.

12 yılı aşkın P&G kariyeri sonrasında 2020 yılı Ekim ayında Reckitt Benckiser Türkiye Ticari Pazarlama departman müdürü olarak transfer oldu.

Satış görevlerinin yanında, liderlik ve güven üzerine kurum içi eğitimler vermektedir. Farklı platformlarda Myerss Briggs Kişilik Envanteri üzerine gönüllü moderatörlük yaparak bireylerin kendisini ve çevresini daha iyi tanıyıp birbirleri arasındaki çatışmaları en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Diğer Üyeler

Ceren İdemen

Shell, Solvent Satış Müdürü

SN Leaders Club

Sadem Pehlivan

eStar Global, Genel Müdür

Bülent Duran

Reckitt Health, Sales Training and Coaching Manager

Gülsüm Orbay

Unilever, Channel and Category Development Manager

SN Leaders Club

Yiğit Özalpay

Pasentis, İş Geliştirme ve Organizasyon Müdürü

SN Leaders Club

Nazlı Kayın

Daiichi Sankyo Türkiye, Genel Müdür

Can Ağagil

Havelsan, İş Geliştirme ve Satış Uzmanı

SN Leaders Club

Soydan Yıldız

Hero Baby, Ülkü Müdürü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl