Network / Üye Profili

Nilgün Keleş

Sertrans Logistics, Yönetim Kurulu Başkanı

Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

1966 doğumlu Nilgün Keleş, Sertrans Logistics'in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır.

Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü'nden mezun olan Keleş, 1988 yılında Sertrans Logistics'i eşi Hakan Keleş ile birlikte kurmuştur. Sertrans Logistics, uluslararası parsiyel ve multimodal taşımacılık hizmetlerinin yanında, tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle 30 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası müşterilerinin güvenilir çözüm ortağıdır.

Türk lojistik sektöründe kurucu ortak olarak ilk ve sayılı kadın yöneticilerinden biri ve kuruluşundan itibaren şirket yönetiminin başında olan Keleş, 2008’den itibaren şirketin CEO'su olarak görev yapmış, 2019 yılında yönetim kurulu başkanı görevini üstlenmiştir.

Dünya çapında faaliyet gösteren 11 iştirakli holdingin yönetimini başarıyla sürdüren Keleş; finans ve bütçe yönetimi, yatırımlar, Ar-Ge, uluslararası taşımacılık, e-ticaret lojistiği, depolama ve tedarik zinciri yönetimi konularında uzmanlaşmış ve sektöre yön veren projelere imza atmıştır.

Keleş, bugün sektörünün en önemli oyuncularından biri konumuna gelen Sertrans Logistics’i, SystemAlliance Europe gibi önemli uluslararası lojistik network’lere dahil olan 'ilk ve tek Türk şirketi' yaparak şirketin başarısını taçlandırmıştır.

Nilgün Keleş yönetiminde istikrarlı bir şekilde büyüyen Sertrans Logistics, 2015'te Avrupa İş Ödülleri (European Business Awards - EBA) çerçevesinde 'Ulusal Şampiyon' olmuş, 2016'da ise Yılın Lojistik Çözümleri Şirketi olarak seçilmiştir. Keleş, şirketin e-lojistik yatırımlarına önderlik ederek, Türk lojistik sektörünü e-lojistikle tanıştırmıştır.

2021 ve 2022 yıllarında üst üstte iki yıl Fortune Türkiye tarafından “Türkiye’nin En Güçlü Elli İş Kadını” arasına gösterilen ve Dünya Gazetesi tarafından lojistik sektöründe En Başarılı İş Kadını Ödülü'ne layık görülen Keleş, iş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmiştir. Hali hazırda TGSD Yönetim Kurulu Üyeliği ve TÜSİAD E-Ticaret Lojistiği Alt Çalışma Grubu Başkanlığını yönetmektedir. KAGİDER, KALDER, UND, Türk-Fransız Ticaret Derneği gibi pek çok sivil toplum kuruluşunda da rol alan Keleş, 'kadının ekonomik hayata katılımı' konusunda ulusal ve uluslararası çalışma gruplarındaki faaliyetleriyle adını duyurmuştur. İş’te Eşitlik Platformu çalışmaları, Bağımsız Kadın Direktörler oluşumuna katkılarının yanı sıra kız öğrencilerin eğitimine destek veren projeler gerçekleştirmiştir.

Sanatı, “Bir ülkenin ilerlemesi ve gelişmesi yolunda olmazsa olmazlardan” biri olarak tanımlayan Keleş’in, Türk resim sanatının farklı dönem eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyonu bulunmaktadır.

İki çocuk annesi olan Keleş, çok iyi derecede Fransızca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Çağatay Güven

AnadoluNet İletişim, Genel Müdür

Şeyda Ünsal Erkayhan

Haribo, İnsan Kaynakları Müdürü

Ezgi Vitrinel Sarı

L'Oréal, E-ticaret Direktörü

SN Leaders Club

Fatih Yılmaz

Arçelik, Kıdemli Ülke Satış Müdürü

Gökçe Ersel Ötkün

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Sürdürülebilirlik Yöneticisi

Barış Sönmez

DeFacto, Retail & Marketing General Manager

SN Leaders Club

Ergün Güler

Sales Network, Kurucu

Emre Aktürk

Sales Network, Kampüs Elçisi & AIESEC Türkiye Partnerlik Gelişim Menajeri

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl