16.08.2022

L’Oréal Türkiye eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımıyla babalık iznini 6 hafta olarak belirledi

L’OREAL TÜRKİYE AİLESİ İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ! YENİ  ÜYELERİYLE GENİŞLERKEN  EŞİTLİK VE KAPSAYICILIK YAKLAŞIMIYLA  BABALIK İZNİNİ 6 HAFTA OLARAK BELİRLEDİ. 

Türkiye’nin lider Tekno-Güzellik şirketi L’Oréal Türkiye, insan kaynakları alanında  da ses getiren çalışan deneyimini merkeze koyan çalışmalara imza atıyor. L’Oréal  Türkiye; yeni baba olan çalışanlarına 6 hafta izin veriyor, doğum izninden dönen  annelere ise “geri dönüş koçluğu” hizmeti sağlıyor. 

İnsan odaklı anlayışla faaliyetlerini sürdüren L’Oréal Türkiye, çalışanlarına mümkün olan en iyi  çalışma ortamını sunma adına adımlar atıyor. Şirket; kişisel ve profesyonel gelişim, esneklik,  seçme özgürlüğü, çalışan memnuniyeti, çalışan zindeliği ve konforu gibi konuların üzerine  sıklıkla eğiliyor. 

L’Oréal Türkiye çalışanları, yasalar tarafından 5 gün olarak belirlenen babalık iznini 6 hafta  olarak kullanabiliyor. L’Oréal Türkiye, doğum izninden dönen çalışanlarına ise “geri dönüş  koçluğu” hizmeti sağlıyor. Share & Care programı kapsamında yeni annelere 3 ay boyunca artı  destek sunan şirket, annelerin yanında yer alarak işe adaptasyon süreçlerini destekliyor. L’Oréal  Grup çalışanlarının en iyi sosyal koruma, sağlık hizmetleri, emeklilik ve eğitim imkanlarına  erişmesini sağlamayı amaçlayan Share & Care programının devamı olan ve Türkiye’de en iyi  uygulama olarak hayata geçirilen “Smart Benefits” esnek yan haklar uygulaması ile çalışanlar  yan haklarını; kendi hayat dinamiklerine, istek ve ihtiyaçlarına göre kendileri şekillendirebiliyor. 

Örneğin kullanmayacakları yıllık izin günlerini, market ya da alışveriş çeki olarak  değerlendirebiliyor.  

L’Oréal Türkiye, çalışma modeli uygulamaları anlamında da farklı adımlara imza attı. Yaz  boyunca Cuma günleri saat 14.30’da paydos ediyor ve ayrıca yaz döneminde “2 hafta boyunca istediğin yerden çalış” uygulaması ile çalışanlarına daha fazla esneklik tanıyor.  

L’Oréal Türkiye çalışanları ayrıca kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyen, Linkedin Learning,  Coursera gibi paltformların da yer aldığı 20.000’den fazla kişisel ve profesyonel içerik sunan  çok zengin bir eğitim kataloğuna diledikleri her zaman erişebiliyor. Ayrıca Tekno-Güzellik  uygulamalarını İnsan Kaynakları platformlarına da entegre eden L’Oréal Grup çevrimiçi eğitim  platformunda yapay zeka kullanarak kişiselleştirilmiş eğitim programı önerilerinde bulunuyor. 

L’Oréal Türkiye’nin kurumsal stratejisiyle çalışanlarına öncelik veren bir şirket olduğunu belirten  L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Demet Akman, sundukları diğer  avantajlardan da bahsetti. “Çalışanlarımızın sağlığı, güvenliği, mutluluğu ve konforlu bir şekilde  çalışabilmesi bizim en önemli önceliğimiz. Esnek olabilmeleri, kendilerini her zaman rahat ve  güvende hissetmeleri için sınır tanımıyoruz. Şirketimize yeni katılanlar için, ilk yıllarında 5 gün  ek izin hakkı sunuyoruz. Doğum günü izni de bulunan L’Oréal Türkiye çalışanları, hisse senedi  uygulamasıyla L’Oréal Grup hisselerini indirimli satın alabiliyor. Ofiste tüm çalışanlarımızın  faydalanabileceği spor salonumuz “L’Oréal FIT”, ücretsiz hizmet veriyor. Çalışanlarımızın hukuki  süreçler hakkında bilgi, psikolojik danışmanlık, çocuk gelişimi gibi çeşitli konularda arayıp  destek alabilmeleri için bir danışman hizmeti de sunuyoruz.” dedi.

Diğer Haberler

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl