Network / Üye Profili

Gökçe Ersel Ötkün

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Sürdürülebilirlik Yöneticisi

WiSN Champion
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

1986 yılı Ankara doğumlu olan Gökçe Ersel Ötkün, lisans eğitimini 2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Bölümü’nde, yüksek lisans çalışmalarını ise İngiltere Sheffield Üniversitesi’nde ‘Sürdürülebilir Mimarlık’ alanında tamamlamıştır. Eğitimleri sonrasında, 2011 yılında aldığı ‘’LEED Green Associate Sertifikası’’ ile görev aldığı projelerde sürdürülebilirlik konusuna yoğunlaşırken, profesyonel çalışma hayatı boyunca Suyabatmaz-Demirel Mimarlık, Emre Arolat Mimarlık, Tabanlıoğlu Mimarlık, FREA Mimarlık gibi Türkiye’nin ödüllü ve önde gelen mimarlık ofislerinde deneyim kazanmıştır.

2015 yılı itibariyle sürdürülebilirlik konusunda daha çok projenin gündeme gelmesiyle birlikte birçok şirkete bu konuda danışmanlık vermeye başlayarak Brika Sürdürülebilirlik ve WWF Türkiye ile birlikte farklı projelerde görev almıştır. Aynı zamanda, 2018 yılı itibariyle Özyeğin Üniversitesi’nde disiplinler arası Tasarım Toplum ve Teknoloji programı altında ‘Sürdürülebilirlik Stratejileri’ üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir. Enerji Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM), Uluslararası Sürdürülebilirlik Profesyonelleri Topluluğu (ISSP) ve Turkish WIN üyesi olan Ötkün, uzmanlık alanı kapsamında yapı sektörü başta olmak üzere, özel sektör, akademi ve STK yapıları altında önemli projeleri yöneterek danışmanlık çalışmalarını sürdürmüştür.

2021 Aralık ayı itibariyle Eczacıbaşı Yapı Gereçleri bünyesinde Sürdürülebilirlik Yöneticisi olarak göreve başlayan Gökçe Ötkün, ileri derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Murat Keleş

Teksüt, Satış ve Pazarlama Direktörü

Selcan Gümüş Karaduman

Burda Bebek, Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Faruk Özdemir

Baumit, Bölgeler Satış Müdürü

SN Leaders Club

Arda Konor

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Uluslararası Satış Direktörü

Devrim Aldemir

Lila Kağıt, Satış Direktörü

Mustafa Tarhan

Getir, Head of Category Purchasing

SN Leaders Club

Zafer Kaşıkara

Dräger, Genel Müdür

Ulaş Ayyıldız

Next Geo, Yönetici Ortak ve Satış Direktörü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl