Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Murat Koç

Barilla Türkiye, Genel Müdür

WiSN Champion BoSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu ve kariyerine halen çok değerli bir okul olarak gördüğünü söylediği Unilever Türkiye satış departmanında yerel zincirlerden sorumlu satış temsilcisi olarak başladı. 6 yıl boyunca müşteri pazarlama yöneticiliği dahil çeşitli görevlerde bulundu.

2010 yılında Reckitt Benckiser’e transfer olarak önce Ticari Pazarlama Kategori Müdürlüğü ve sonrasında Migros’tan sorumlu Zincir Mağazalar Satış Müdürü olarak görev yaptı.

2013 yılındaki yeniden yapılanma sürecindeki Mars Inc. Türkiye bünyesine Satış Geliştirme Departmanı’nı sıfırdan kurma görevini üstlendi. Distribütör satış sistemlerinin kurulması & merchandising ekibinin oluşturulması & satış başarı kriterlerinin belirlenmesi ve düzenli bir karne sistematiğine dönüştürülmesi gibi projelere liderlik ettikten sonra da 3 yıl kadar Modern Ticaret Kanal’ın Satış Müdürlüğü’nü yürüttü.

2018 yılında ev dışı sektörünün dinamiklerini öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulduğu Nestle Professional’da stratejik müşteriler kanalının başında çalışma şansı yakaladı.

2019 Ocak ayında da Barilla Türkiye’ye Modern Ticaret satışlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. 2020 Temmuz ayından beri Türkiye Satış Direktörü olarak devam ettiği görevine 2021 Aralık ayı itibariyle Genel Müdür olarak devam edecektir.

Aktif satış görevinin yanında Barilla’nın kapsayıcılık ve dahiliyet vizyonu çerçevesinde çeşitli D&I projelerinde gönüllü olarak çalışmaktadır. 2020 yılında Sabancı Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Aile içi Şiddet’i önleme” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konularında eğitim alarak Barilla'da bu konuda mavi & beyaz yaka tüm çalışanlara iç eğitmenlik yapmaktadır. Bunun yanında kadınların kurumsal hayatlarında daha hızlı ilerlemelerini amaç olarak belirlemiş olan "Lead Network Türkiye Derneği"nin 2021 yeni dönem yönetim kurulunda yer almakta ve Eğitim Komitesine başkanlık yapmaktadır.

İlgili Haberler

Diğer Üyeler

Engin Güzgün

Unilever, Süpermarket Kanalı Müşteri İş Geliştirme Müdürü

Devrim Aldemir

Lila Kağıt, Satış Direktörü

SN Leaders Club

Serkan Eriş

Viking Temizlik, CEO

İlke Karahan

Sales Network, Kampüs Elçisi & Ege Üniversitesi IEEE Student Branch

SN Leaders Club

Mert Aslan

AS Grup, İcra Kurulu Başkanı

SN Leaders Club

Hatice Uğur

Beta Tea, İstanbul Müdürü

Melike Balaban

Petri, Kurucu

Hakkı Atalay Atar

Sales Network, Kampüs Elçisi & İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Kulübü

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl