Network / Üye Profili
SN Leaders Club

Özlem Kalkan

,

WiSN Champion LiSA
Member Access Only

Takip etme ve mesajlaşma özellikleri üyelerimize açıktır.

Giriş Yap Hemen Katıl

Biyografi

Sabancı Üniversitesi Mikroelektronik Mühendisliği bölümünün ilk mezunlarından olan Özlem Kalkan; 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği ve Yönetim Bilimleri Çift Dal Yüksek Lisans programını, 2016 yılında Insead Üniversitesi’nde ise Stratejik Liderlik programını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına yüksek lisans sırasında Borusan Telekom’da Katma Değerli Hizmetler Yöneticisi olarak başlayan Özlem Kalkan; 2005-2006 yılları arasında Teletek Telekomünikasyon Hizmetleri’nde 2006-2008 yılları arasında Grid Telekomünikasyon Hizmetleri’nde Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Global İletişim Hizmetleri’nde İş ve Ürün Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmıştır. 2010-2019 yılları arasında Türk Telekom grubunda sırasıyla Yeni Ürün Geliştirme Müdürü, Stratejik Alanlar Müdürü, Stratejik İş Ortağı Grup Müdürlüğü, Tivibu Genel Müdürlüğü ve Ürün ve Servisler Direktörü pozisiyonlarında çalışmıştır. Nisan 2019’da Strateji ve Satış Genel Müdür Yardımcısı (CSSO) olarak SabancıDx ailesine katılan Özlem Kalkan; 2020 yılının Şubat ayı itibariyle, Satış ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Teknoloji alanında pazarlama, iş geliştirme, strateji ve son olarak da satış pozisyonlarında farklı mertebelerde deneyim kazanırken 2012 yılında dünyaya getirdiği oğlu Ata ile dünyayı gezmeyi, yoga yapmayı, düzenli spor yapmayı ve ekstrem sporları deneyimleyerek hayatı deneyimlemeye devam etmekte olan Özlem Kalkan LiSA 2021 Teknoloji Kategorisi Yılın Lideri ödülü sahibidir.

İlgili Haberler

Röportaj

26.01.2022

Röportaj

27.01.2021

Özlem Kalkan: Yolculuklar bitmez, sadece yollar değişir

Her ne kadar yolun sonu gözükse ve virajı alamayacağınızı hissetseniz de içinizdeki el frenini çekmeyin lütfen! Ne demiş Şems-i Tebrizi “…düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

Diğer Üyeler

SN Leaders Club

Ali Hoşgör

Danfoss, Satış Direktörü

Bergüzar Bozoğlu

Multinet Up, Kurumsal İletişim Müdürü

SN Leaders Club

Selim Ardıçdalı

Bel Group, Ülke Müdürü

SN Leaders Club

Barış Tandoğan

Philip Morris International, Satış Direktörü

Neşe Umut

SabancıDx, Analitik Satış Müdürü

SN Leaders Club

İnan Ekici

Otokoç Otomotiv, Genel Müdür

Elif Tanburacı Uyar

As Grup, Kurumsal Marka Yöneticisi

Ekrem Utku

Sales Network UK, Direktör

Topluluğumuza Katılın!

Daha iyi bir dünyayı birlikte tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

People Icon

Saygın ve Güçlü
Üyeler

Content Icon

İlham Veren
İçerikler

Communication Icon

Çok Yönlü
Etkileşim

Hemen Katıl